PRIMERA: Isko sačuvao Real zvižduka

Golom pojačanja iz Malage u 86. minutu Madriđani na Santjago Bernabeu pobijedili borbeni Betis 2:1. Gosti vodili od 14. minuta pogotkom Moline.

PRIMERA: Isko sačuvao Real zvižduka Izvor: MONDO

Malo je nedostajalo da Real Madrid u sezonu uđe kao i godinu dana ranije - remijem. A poznato je da im prošla sezona nije bila uspješna...

Ipak, zahvaljujući odličnom novajlili iz Malage, skupi plaćenom Isku, Real je uspio da savlada borbeni Betis 2:1.

Isko je prvo u 26. minutu stvorio gol šansu Karimu Benzemi, koju je Francuz oštrim udarcem iskosa sa lijeve strane uspješno završio, a potom je i sam, udarcem glavom na centaršut Marsela u 86. minutu donio pobjedu svom timu.

Betis je prethodno poveo u 14. minutu preko Horhea Moline. Mogli su gosti u prvom poluvremenu i do još nekog pogotka, ali brzim akcijama kojima su zadavali probleme Realovoj odbrani, nedostajala je bolja završnica.

Iako su prilikom odlaska fudbalera na odmor mogli da se čuju zvižduci upućeni domaćem timu i treneru Karlu Anćelotiju, to nije potreslo igrače u bijelim dresovima.

Samo 29 sekundi igre u drugom poluvremenu bilo je potrebno da Kristijano Ronaldo uzdrma prečku Betisovog gola. Bio je to prvi u nizu napada Real Madrida, ali tek posljednji od 15 šuteva u drugih 45 minuta bio je precizan!

Bez obzira što Iska ne karakteriše igra glavom, odlično je reagovao na centaršut Marsela sa lijeve strane.

Gosti su u drugom poluvremenu djelovali mnogo bezopasnije nego u prvom, a tome je vjerovatno doprinio i izlazak odličnog Sedrika Mabvatija. Trener Pepe Mel odlučio je da u 62. minutu zamijeni napadača iz Konga, čime je bitno umanjio šanse svog tima da brzim kontranapadima ponovo povede.

Madriđani su za razliku od prošle sezone, u koju su ušli remijem sa Valensijom (1:1), ovaj put imali više sreće, ali igra koju su prikazali na otvaranju Primere, kao i ona koju je pokazala Barselona, trebalo bi da zabrine sve u "kraljevskom klubu".

Treba istaći i da odlaskom Žozea Murinja nije došao kraj patnjama Ikera Kasiljasa. Golman Reala i kod Karla Anćelotija našao se na klupi, dok je kapitensku traku nosio Serhio Ramos (što mu nije pomoglo da zaustavi furiozan prodor Mabvatija za asitenciju kod gola Betisa).