Uporna Valensija, ali i raspucani Mesi

Barselona het-trikom Mesija pobijedila Valensiju 3:2 u odličnoj utakmici. Dvostruki strijelac za domaćina Helder Poštiga.

Uporna Valensija, ali i raspucani Mesi Izvor: MONDO

Sjajnih 45 minuta, pa uspavanka, pa opet "ludnica" u posljednjih desetak utakmice na "Mestalji" priredili su fudbaleri Valensije i Barselone.

Na kraju, ispostavilo se da je prednost gostiju od 3:0 bila nedostižna za ekipu Miroslava Đukića, koja je preko Heldera Poštige uspjela da smanji na gol razlike i to sve u prvom poluvremenu.

Barselona je furiozno ušla u meč, a Lionel Mesi je već u 41. minutu došao do het-trika. Prethodno je pogodio u 11. i 39. Ipak, do odlaska na Odmor Helder Poštiga je sa dva gola uspio da vrati neizvjesnost.

Činilo se da je Đukić u pauzi uspio da trgne svoje igrače, koji su se na teren vratili koncentrisaniji i riješeni da ofanzivnom igrom stignu do izjednačenja.

Iako se ponovo pokazali da Barselona ima velike probleme sa defanzivnom linijom tima, Pike, Maskerano, Dani Alveš i Đordi Alba uspjeli su da postave bedem koji domaći fudbaleri nisu uspjeli da probiju do kraja utakmice. A u finišu meča bili su i te kako blizu! Najbliži u 85. minutu, kada je Žonas pogodio stativu.

Prethodno se i Mesi ponovo aktivirao i našao u šansama, ali je propustio da realizuje dvije odlične prilike. Treba istaći i da je na golu Valensije stajao odlični Diego Alveš, koji je bitno doprinio da se mreža "slijepih miševa" ne zatrese još koji put.

U iščekivanju parafa Gereta Bejla, Real Madrid je ostvario laganu pobjedu i upisao novu "trojku" u prvenstvu.

Dva gola Iska i jedan Kristijana Ronalda donijela su Realu visokih 3:0 protiv Atletik Bilbaa, koji je do kraja meča uspio samo da ublaži poraz.

Zanimljivo, oba gola Isko je dao na asistencije Karima Benzeme.