BUNDES: Bajernovo "zbogom" i "doviđenja"

"Vidimo se 2014. godine... Ali u avgustu, na početku novog šampionata!"

BUNDES: Bajernovo "zbogom" i "doviđenja" Izvor: MONDO

Na pola trke u Bundesligi, uoči pauze koja će potrajati do 25. januara 2014. godine, izgleda da je riješeno pitanje prvaka Njemačke.

Nekakve šanse da se suprotstavi superiornom Bajernu iz Minhena ima još Bajer Leverkuzen, koji posljednji meč jesenjeg dijela prvenstva igra u nedjelju, ali znajući za nadimak tog kluba (Neverkuzen), izgleda da je sve riješeno.

Ove subote, Bajern je zabilježio i 14. pobjedu u 16 kola, uz dva remija, osvojio 44 od 48 mogućih bodova i dočekao novi kiks "osakaćene" Borusije iz Dortmunda, koja je stigla do boda u Hofenhajmu poslije 2:0 za domaćina u 38. minutu, ali koja sada zaostaje punih 12 bodova u odnosu na šampiona.

Bajern Minhen - Hamburg 3:1 (1:0), Hofenhajm - Borusija Dortmund 2:2 (2:1).

Ultra zanimljivo bilo je u Hanoveru, gdje je "davljenik" Nirnberg imao 0:3 na poluvremenu, ali je domaćin izbjegao poraz golovima Mame Birama Dijufa u 87. i 92. minutu - 3:3!

Bajern je ove nedjelje doživio neprijatan poraz od Mančester sitija, kod kuće, u Ligi šampiona, ali ga to nije uzdrmalo... Bio je to prvi poraz tima Pepa Gvardiole u sezoni (18-2-1), ali posljedice se nisu osjetile ove subote popodne, dijelom i zbog toga što je u goste na "Alijanc arenu" došla stara mušterija, ujedno i klub sa mnogo povrijeđenih igrača.

Prošle sezone bilo je 9:2 za Bajern, tako da se može reći da je HSV ovog puta dobro prošao. U posljednje četiri utakmice ova dva tima, Hamburg je primio 23 gola.

Trener Bert van Marvijk ni ovog puta nije upotrijebio srpske fudbalere Gojka Kačara i Slobodana Rajkovića.