KVALIFIKACIJE: Porazi Francuske i Rumunije

Nije moglo bolje da počne po reprezentaciju Srbije. Najveći rivali, timovi Francuske i Rumunije, poraženi su na startu kvalifikacija.

KVALIFIKACIJE: Porazi Francuske i Rumunije  Izvor: MONDO

Austrija je u Beču pobedila Francusku sa 3:1, dok je Litvanija šokirala Rumuniju u Bukureštu pobedom od 3:0.

Već na poluvremenu duela “trikolora” sa Austrijancima bilo je jasno da će čelnici francuskog saveza žaliti što nisu otpustili Rejmonda Domeneka odmah posle debakla na Evropskom prvenstvu.

Austrijanci su poveli već u 8. minutu preko Janka, a tri minuta pred kraj prvog dela igre francuski štoper Mekses pogodio je mrežu, ali svoju.

Nadu u preokret probudio je Govu pogotkom u 62. minuti, ali je Ivanšic nekoliko minuta pre kraja postavio konačan rezultat - 3:1, tako da nije nemoguće da Francuzi 10. septembra dočekaju reprezentaciju Srbije sa novim selektorom.

Rumuni su pred svojim navijačima poniženi sa 3:0 protiv Litvanije. Golove su postigli Stankevičijus, Mikoliunas i Kalonas. Selektor Piturka i zvezde tima verovatno se pitaju šta im se dogodilo...

Fudbaleri Crne Gore počeli su svoje prve kvalifikacije u istoriji remijem protiv Bugara 2:2 nakon kojeg će imati za čim da žele.

Bugari su rano poveli preko Petrova, a Crnogorci u drugom vremenu preokrenuli, prvo golom Vučinića, da bi deset minuta pre kraja Jovetić bio precizan sa bele tačke.

Da Crnogorci ipak ne zabeleže debi iz snova pobrinuo se bivši igrač Crvene zvezde Blago Georgijev, koji je u drugom minutu sudijske nadoknade odličnim golom iz slobodnog udarca doneo svojoj ekipi vrlo važan bod.

U istoj grupi Italijani su se dugo mučili na gostovanju na Kipru, ali je pobedu od 2:1 i tri boda svetskim prvacima u finišu doneo dvostruki strelac Di Natale.

Makedonci su na svom terenu iznenadili Škotsku (1:0) golom Naumoskog, a u prilog im ide i remi Norveške i Islanda 2:2.

Najviše golova, šest, u subotu viđeno je na utakmici Lihtenštajn - Nemačka i, naravno, svih šest završilo je u mreži domaćih.

Goleadu je sa dva pogotka otvorio Podolski, večiti rezervista Bajerna i ponajbolji igrač reprezentacije, a za sjajan start “elfa” u ovim kvalifikacijama pobrinuli su se još Rolfes, Švajnštajger, Hiclšperger i Vesterman.

Makedonija - Škotska 1:0