PREMIJER: Mančesterski minimalizam!

Junajted i Siti teškom mukom došli su do tri boda na izmaku 2013. godine. Po gol u mreži Noriča i Kristal Palasa. Strijelac Edin Džeko.

PREMIJER: Mančesterski minimalizam! Izvor: MONDO

Fudbaleri Mančester junajteda preživjeli su prvo poluvrijeme u Noriču i onda iskoristili jednu grešku odbrane "kanarinaca" za šestu uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima, što je najduža serija osporavanog menadžera Dejvida Mojesa.

U isto vrijeme, u Mančesteru, Siti je zabilježio i desetu pobjedu u deset mečeva na "Etihadu" ove sezone, ali najneubjedljiviju. Tek gol Edina Džeke u drugom poluvremenu napravio je razliku između favorita i totalnog autsajdera.

Norič - Junajted 0:1 (0:1), strijelac Dani Velbek u 57. minutu. VIDEO

Siti - Kristal Palas 1:0 (0:0), strijelac Edin Džeko u 66. minutu. VIDEO

Posljednji meč igran u subotu donio je mnogo uzbuđenja. Sastali su se timovi koji će se u nastavku sezone boriti za opstanak u Premijer ligi, a pobjednika nije bilo: Kardif - Sanderlend 2:2.

Domaćin je imao 1:0 poslije prvog poluvremena, a onda i 2:0 od 58. minuta, međutim, uporni gosti nisu se predali. Smanjili su u 83, a onda na isteku petog minuta nadoknade uspjeli da izjednače!