Vratio se! I opasan je!

Pogledajte: Dva mjeseca od kada je hramljući napustio teren, Lionel Mesi vratio se u akciju i dao dva gola!

Vratio se! I opasan je! Izvor: MONDO

Vratio se! I to tako što je postigao dva gola za manje od pola sata u igri!

Lionel Mesi ponovo je spreman za takmičarski fudbal i to u pravom trenutku za Barselonu.

Sjajni Argentinac, poslije dvomjesečnog oporavka od povrede butnog mišića, vratio se na teren u nedjelji pred direktan okršaj za prvo mjesto u Primeri, uoči utakmice Atletiko Madrid - Barselona. Povratak je obilježio i golovima, iako je u igri proveo manje od pola časa.

Trener Barse Herardo "Tata" Martino poslao je Mesija na zagrijavanje u 51. minutu prve utakmice osmine finala Kupa kralja, pri vođstvu Barselone protiv Hetafea od 1:0, a ubacio ga na teren u 64. minutu, samo nekoliko sekundi nakon što je Seks Fabregas postigao i drugi gol na meču, sa bijele tačke.

Mesi je ušao na teren umjesto Andresa Inijeste, dok ga je 39.299 gledalaca na tribinama dočekalo ovacijama. Oni su mu od kada se podigao sa klupe i počeo sa zagrijavanjem, skandirali čuveno: "Meeeeeeeesi, Meeeeeeeeesi".

On im se zahvalio lijepim golovima u 89. i 92. minutu, za konačnih 4:0 (1:0)!

Barselona je povela zahvaljujući pogocima Fabregasa, prvo glavom u 8. minutu na centaršut Pedra, a potom i sigurno izvedenom‎ najstrožom kaznom poslije faula nad Pedrom. Tada je već "Blaugrana" stekla lijepu prednost pred revanš, koji je Mesi učinio potpunom formalnošću.

Postigao je dva gola za kratko vrijeme, od kojih je drugi njegov "klasik".

Ipak, nije moralo da bude baš tako, jer je golman Manuel Pinto u dva navrata spašavao Barsu pri rezultatu 1:0, a Dijego Kastro imao je dobru šansu i poslije drugog gola Fabregasa, ali ga je nekako zaustavio Karles Pujol.

Barselona je bez Mesija, zahvaljujući završetku prve faze Lige šampiona i pauzi od 15-ak dana u Primeri oko Nove godine, odigrala samo devet utakmica, pet u prvenstvu (4-0-1), dvije u Ligi šampiona (1-0-1) i dvije u Kupu kralja (2-0-0). Poražena je od Atletik Bilbaoa u ligi i Ajaksa u Ligi šampiona.

U subotu uveče, na "Visente Kalderonu", Barselona igra veliki derbi protiv Atletiko Madrida, tima sa kojim dijeli čelo tabele (49), dok ih Real Madrid prati (44). Sa ili bez Mesija od početka utakmice? Vidjećemo...

BARSELONA: Pinto - Montoja, Pujol, Maskerano, Adrijano - Serđi Roberto, Buskets, Inijesta - Pedro, Fabregas, Sančez.

HETAFE: Kodina - Valera, Aleksis, Rafa, Roberto Lago - Lasen, Huan Rodrigez, Gavilan, Dijego Kastro, Sarabija - Marika.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/David Ramos)