BiH: Modriča prekinula seriju Borca

Banjalučki Borac nije uspio da nastavi pobjedničku seriju u Premijer ligi BiH pošto je u subotu remizirao 1:1 u Modriči.

BiH: Modriča prekinula seriju Borca Izvor: MONDO

U derbiju desetog kola Sloboda je minimalnim rezultatom savladala Široki Brijeg.

U Tuzli se igralo pred praznim tribinama zbog incidenata na utakmici sa Borcem, a Sloboda je do pobjede došla iz penala. Precizan sa bijele tačke u 35. minutu bio je Okanović.

Banjalučani su nakon tri vezane pobjede na gostovanju u Modriči protiv istoimene ekipe osvojili samo bod, za koji su morali dobro da se namuče.

Šampion BiH je vodio na poluvremenu golom Mirkovića, ali je Borac u desetom minutu nastavka ipak stigao do izjednačenja pogotkom Kajkuta.

U još jednom duelu klubova iz Republike Srpske Laktaši su ubjedljivo savladali trebinjski Leotar rezultatom 4:0. Dvostruki strijelac za domaćina bio je Mujić, a po jedan gol dodali su Šarac i Subašić.

Željezničar je na Grbavici slavio protiv Orašja rezultatom 2:1, a dueli Veleža i Sarajeva, kao i Zvijezde i Travnika završeni su bez pobjednika.