Valensija melje, Eto "vuče" Barsu

Ekipa Valensije pobijedila je nedoraslu Numansiju 4:0 i sa lakoćom obezbijedila još sedam dana na čelu Primere.

Valensija melje, Eto "vuče" Barsu Izvor: MONDO

David Vilja otvorio je seriju golova u četvrtom, a zatvorio u pretposlednjem minutu.
"Slijepi miševi" su za sada ostvarili šest pobjeda uz samo jedan remi, čime su na najbolji način iskoristili povoljan raspored na startu sezone.

Oni će i u naredna četiri kola izlaziti na teren kao favoriti, a onda im predstoji serija derbi mečeva - Sevilja, Betis, Barselona, Espanjol, Real, Atletiko, pa Viljareal!

Za nijansu manje ubjedljiv u nedelju popodne bio je Real Betis protiv Majorke - 3:0. S obzirom na to da im je ovo prva pobjeda u šampionatu, kojom su se konačno pomjerili sa samog dna tabele, zeleno-bijeli bi sigurno bili zadovoljni i sa "minimalcem".

Jedina ekipa koja ni poslije sedmog kola nema nijedan trijumf je Osasuna, koja je sa igračem manje položila oružje u Hihonu.

Barselona je slavila na "San Mamesu" i po broju bodova se izjednačila sa "vječitim rivalom", Real Madridom.

Trener Katalonaca Gvardiola odlučio je da odmori Mesija i Pujola, pa se ekipa predvođena Anrijem i Etoom dugo mučila da slomi otpor Baskijaca. I upravo su Francuz i Kamerunac režirali trijumf.

U 63. minutu Anri je "izbacio" Etoa, koji je pretrčao čuvara i kada se našao "oči u oči" sa domaćim golmanom Iraizozom, sa 12-13 metara je zakucao loptu pod prečku.

Sevilja je sa uspjehom prebrodila teško gostovanje Almeriji. Pogotkom Adrijana u 52. minutu, Andaulžani su nanijeli poraz najvećem iznenađenju sezone u Primeri, istigli na diobu drugog mesta sa Viljarealom.