LŠ: Dama matirala kralja

U dderbi meču trećeg kola Lige šampiona Juventus je savladao Real Madrid 2.1

LŠ: Dama matirala kralja  Izvor: MONDO

U Torinu je odigrana partija puna strasti u kojoj je dama matirala kralja. Poslije 90 i kusur minuta velike borbe, "Stara dama" nadigrala je "kraljevski klub": Juventus - Real Madrid 2:1 (1:0) u 3. kolu Grupe H Lige šampiona.

Reprizu finala Lige šampiona iz 1998. godine, kada je Predrag Mijatović doneo titulu Madriđanima (1:0), presudili su golovi Alesandra Del Pjera i Amaurija. Italijan je pogodio u 5. minutu prvog, a Brazilac u 2. minutu drugog poluvremena, poslije čega je Real Madrid morao da juri rezultat.

Jurio je, jurio, ali do kraja meča uspio samo da smanji na 2:1, golom Ruda van Nistelroja u 66. minutu.

Meč na prepunom "Olimpiku" u Torinu počeo je sa minutom ćutanja, jer su na dan utakmice dvojica navijača Juventusa poginula u saobraćajnoj nesreći.