• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

UEFA: Krstajić bolji od Kežmana, Panta strijelac

Moskovski CSKA uspješno je započeo još jedan pohod na titulu osvajača Kupa UEFA, pobjedom od 3:0 nad Deportivom iz La Korunje.

Srpski obračun u Gelzenkirhenu završen je pobjedom Šalkea nad PSŽ-om 3:1, a Marko Pantelić donio je Herti bod protiv Benfike postigavši jedini gol za svoj tim u remiju 1: 1.

Nakon što je zbog suspenzije propustio derbi u Bundes ligi protiv Štutgarta napadač reprezentacije Srbije ni utakmicu s Benfikom nije počeo među startnih jedanaest, već na klupi.

Nakon vođstva gostiju trener Herte Lusijen Favr ipak je u 68. minutu gurnuo u vatru srpskog napadača i to mu se isplatilo. Samo pet minuta kasnije Pantelić je postigao gol i tako donio svom timu vredan bod.

Milan sa Ronaldinjom na klupi rutinski je riješio gostovanje kod Herenvena - 3:1. Nakon autogola Jong a Pina prednost rosonera udvostručio je Gatuzo, a treći gol djelo je veterana Inzagija. Utješni gol za domaće sa bijele tačke u samom finišu postigao je Pranjić.

Osvajač Kupa UEFA iz 2005. godine na svom stadionu Lužnjiki rutinski je došao do prvih bodova, a zvijezda večeri bio je Alan Džagoev.

Osamnaestogodišnji veznjak Moskovljana već u devetom minutu odlično je izveo slobodan udarac matiravši Aranzubiju, a samo tri minute kasnije Džagoev je ponovo zatresao mrežu iskoristivši povratnu loptu Vagnera Lova.

Sigurnu pobjedu domaćina za koga je svih devedeset minuta odigrao Miloš Krasić, potvrdio je Vagner Lov u 61. minutu.

Prvo kolo grupe A donijelo je i duel dvojice Srba, Mladena Krstajića i Mateje Kežmana, a na kraju je slavio iskusniji Krstajić. Njegov Šalke nije dopustio iznenađenje u Gelzenkirhenu pa je Pari Sen Žermen ispraćen sa tri pogotka u mreži.

Do prvog gola domaći došli uz malo sreće jer je defanzivac „svetaca“ Mabijala u 12. minutu centaršut Farfana greškom skrenuo u svoju mrežu.
U nastavku utakmice Šalke zabija još dva gola, preko Kuranjija i Altintopa, a utješni gol za goste postavio je Klemen u drugom minutu sudijske nadoknade.

Mateja Kežman odigrao je cijelu utakmicu za PSŽ propustivši nekoliko izglednih prilika. Već na samom početku utakmice njegov šut brani Nojer, a u nastavku srpski internacionalac imao je još jednu dobru priliku da se upiše u strijelce ali njegov šut odlazi pored gola. Mladen Krstajić igrao je od 63. minuta kada je zamijenio Vestermana.

Engleski Totenhem nakon loših igara u Premijer ligi u istoj fotmi nastavio je i takmičenje u Kupu UEFA izgubivši na gostovanju Udinezeu 2:0, dok je lider Bundeslige Hamburger savladao poljsku Žilinu 2.1 golovima hrvatskih reprezentativaca Petrića i Olića.


GRUPA A

Šalke - PSŽ 3:1
/Mabijala 12autogol, Kuranji 39, Altintop 69 - Klemen 92/

Tvente - Rasing 1:0
/Denebum 6/

GRUPA B

Galatasaraj - Olimpijakos 1:0
/Kjuel 25/

Herta - Benfika 1:1
/Pantelić 73 - Di Marija 50/

GRUPA C

Sevilja - Štutgart 2:0
/Romario 15, Renato 16/

Partizan - Sampdorija 1:2
/Diara 34 - Bonacoli 20, Desena 55/

GRUPA D

Udineze - Totenhem 2:0
/Di Natale 24p, Pepe 86/

Dinamo Zagreb - NEC 2:2
/Mandžukić 3, Balaban 81, Vrdoljak 84 - Karlos 23autogol, Jansen 78/

GRUPA E

Herenven - Milan 1:3
/Pranjić 85p - Jong a Pin 19autogol, Inzagi 69, Gatuzo 23/

Braga - Portsmut 3:0
/Aguiar 8, Renterija 47, Alan 88/

GRUPA F

Žilina - Hamburg 1:2
/Rilke 69 - Petrić 15, Olić 44/

Aston Vila - Ajaks 2:1
/Laursen 8, Beri 45 - Vermalen 22/

GRUPA G

Rozenborg - Briž 0:0

Kopenhagen - Sent Etjen 1:3
/Santin 59 - Gomi 2, Peran 36, Paje 65/

GRUPA H

CSKA - Deportivo 3:0
/Džagoev 9,12, Vagner Lov 61/

Nansi - Fejenord 3:0
/Zerka 47, Fere 54, Helder 84/

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC