CRNA GORA: Favoritima samo bod

Vodeći dvojac crnogorskog prvoligaškog karavana vraća se sa ovonedjeljne "planinarske eksurzije" sa samo jednim osvojenim bodom.

CRNA GORA: Favoritima samo bod Izvor: MONDO

Grbalj je na gostovanju Rudaru poražen (0:1), dok je Budućnost u Bijelom Polju protiv Jezera remizirala (1:1).

Ovakav epilog mečeva na severu Crne Gore iskoristili su Mogren, Zeta i Sutjeska, koji su pobjedama na svom terenu učinili neizvjesnijom trku za šampionskim naslovom uoči druge faze prvenstva.

Za prvi ovoseznonski remi Budućnosti najzaslužniji je u Bijelom Polju bio vezista Jezera Vučinić koji je u 66. minutu šokirao golmana "plavo-belih" Vujadinovića efektnim lob udarcem. Aktuelni šampion je mnogo bolje otvorio meč i od 19. minuta imao prednost zahvaljujući pogotku crnogorskog reprezentativca Delića.

Iznenađenje u Bijelom Polju sačuvalo je tron Grblju, koji je u derbiju kola poražen od Rudara golom veterana Minića u 78. minutu.

Najuzbudljivija predstava u posljednjoj rundi prvog dijela šampionata gledana je u Nikšiću gdje je Sutjeska do tri boda stigla golom rezerviste Markovića bukvalno u posljednjim sekundama duela sa Komom (2:1). Zanimljivo, Nikšićani su prvi put u vođstvo na ovom meču stigli nakon samo 39 sekundi igre kada se Adrović upisao u strelce. Jedini gol za Kom postigao je Vlaović iz penala u 43. minutu.