BUNDES: Veliki povratak Bajerna

Bajern je na Alijanc areni uspio da preokrene vođstvo Volfsburga od 0:2 i na kraju slavi 4:2.

BUNDES: Veliki povratak Bajerna Izvor: MONDO

Bajern je pokazao da neće tako lako odustati od titule. Bavarcima ne ide baš najbolje u aktuelnom šampionatu, ali načinom na koji su u subotu savladali Volfsburg rezultatom 4:2, izabranici Jirgena Klinsmana su najavili skori povratak na vrh tabele.

Iako bez najopasnijeg napadača Luke Tonija, Bajern je na Alijanc areni uspio da preokrene vođstvo Volfsburga od 0:2. Frank Riberi vratio ih je u život prije odlaska na odmor, a u nastavku su se u strijelce upisali Mark van Bomel, Tim Borovski i Bastijan Švajnštajger.

Razočarao je Šalke, kojem ni tridesetak minuta igre sa fudbalerom više nije bilo dovoljno da na svom stadionu slomi otpor Arminije. Timu Mladena Krstajića ovo je treći remi zaredom!

Borusija iz Menhengladbaha trijumfovala je prvi put poslije nepuna dva mjeseca i ustupila "fenjer" Kotbusu.

Energi je kao domaćin imao velikih 2:0 protiv Ajntrahta, ali su gosti postigli tri gola i došli do drugog trijumfa u razmaku od tri dana. Ajntraht je u srijedu dobio Karlsrue u zaostaloj utakmici četvrtog kola, a prethodno nije znao za pobjedu na sedam mečeva.