Portugalci se proveli kao Bugari...

U moru rezultata sa prijeteljskih utakmica širom planete, jedan je posebno interesantan: Brazil - Portugal 6:2 (2:1)!?

Portugalci se proveli kao Bugari... Izvor: MONDO

Brazilci su za kraj, kada su se završili mečevi širom Evrope, u Braziliji pregazili reprezentaciju zemlje čijim jezikom govore. Trostruki strijelac za petostruke šampione svijeta bio je as Sevilje Luis Fabijano. On je Kvimu davao golove u 8, 25. i 57. minutu.
Pored njega, mrežu Portugala tresli su još Majkon u 55, Elano u 65. i Adrijano u 90. minutu.

Zanimljivo, Portugal je poveo golom Danija u 4. minutu, a kada je već "pukao krčag", bruku je koliko-toliko ublažio Simao Sabrosa u 62. minutu.

Ubjedljivoj pobjedi Brazilaca, za koje nisu igrali Kaka i Ronaldinjo, radovalo se 20.000 navijača.

"Rege bojsi" neće vidjeti Mundijal u Južnoj Africi

Poslije prve runde kvalifikacija za Svjetsko fudbalsko prvenstvo 2010. godine u drugi krug KONKAKAF zone plasirale su se reprezentacije SAD, Trinidada i Tobaga, Hondurasa, Meksika, Kostarike i Salvadora.

Ovi timovi osvojili su prva dva mjesta u svojim grupama u prvoj rundi kvalifikacija i borbu za učešće na Mundijalu u Južnoj Africi nastaviće naredne godine po dvokružnom bod sistemu.

Najneizvjesnije u prvom krugu bilo je u drugoj grupi u kojoj je Meksiko, samo zahvaljujući boljoj gol razlici od Jamajke, obezbijedio nastavak kvalifikacija. Obe reprezentacije osvojile su po deset bodova, s tim što je gol razlika Meksika iznosila 9:6, a Jamajke 6:6.

U poslednjem meču prve faze u Hondurasu, koji je mogao da košta Meksikance odlaska u Južnu Arfiku, Torado i Vela su dobili crvene kartone, ali je domaćin uspio da slavi samo sa 1:0. Da je bilo ubjedljivije...