KOPA SUDAMERIKANA: Brazil protiv Argentine

U finalu južnoameričkog "Kupa UEFA", igraće Estudijantes iz La Plate i Internasional iz Porto Alegrea...

KOPA SUDAMERIKANA: Brazil protiv Argentine Izvor: MONDO

U revanš utakmici polufinala Kupa Južne Amerike, Estudiantes je u petak rano ujutru u La Plati savladao Argentinos Juniors sa 1:0 (0:0) i plasirao se u finale tog takmičenja ukupnim rezultatom 2:1.

Gol koji je odlučio pobjednika argentinskog polufinala Kopa Sudamerikane postigao je Hose Luis Kalderon u 62. minutu. Pošto je prva utakmica, odigrana prije nedjelju dana, završena rezultatom 1:1 u finale takmičenja koje je pandan evropskom Kupu UEFA plasirao se Estudiantes.

Zanimljivo, prošle nedjelje u Aperturi, argentinskom prvenstvu, Argentinos Juniorsi pobedili su Estudijantes sa - 5:0!

Protivnik Estudiantesu u utakmici za trofej biće brazilski Internasional koji je to pravo obezbijedio dan ranije savladavši meksičku Gvadalaharu sa 4:0 (3:0). Golove za Internasional postigli su D'Aelsandro u 19. iz jedanaesterca i 36, odnosno Nilmar u 43. i 70. minutu.

Internasional je bio uspešniji od Gvadalahare i u prvom meču, koji je dobio sa 2:0.