BiH: Leotar srušio lidera, potop Modriče

Lider na tabeli Premijer lige BiH Zrinjski poražen je u subotu od Leotara 2:1, a Modriča je izgubila 6:0 od „fenjeraša“ Veleža.

BiH: Leotar srušio lidera, potop Modriče Izvor: MONDO

Derbi 15. kola između Sarajeva i Slavije završen je bez pobednika - 1:1.

Fudbaleri Zrinjskog, koji su već overili jesenju titulu, ipak nisu uspeli da pobedom završe prvi deo sezone, a u tome ih je sprečio Leotar koji je sa igračem manje uspeo da preokrene rezultat u Trebinju.

Zrinjski je poveo već u prvom minutu preko Muse, a devet minuta kasnije Leotar ostao je bez isključenog Radovića pa je izgledalo da će gosti odneti sva tri boda.
Trebinjci se, međutim, nisu predavali i na samom početku nastavka Zečević izjednačava na 1:1, a Mrkajić u 67. minutu donosi potpuni preokret za radost domaćih navijača i tek drugi poraz Zrinjskog ove sezone.

Aktuelni šampion Modriča na čijoj klupi je i nakon neuspelog pokušaja smene još uvek Mitar Lukić doživeo je pravu blamažu u Mostaru.

„Fenjeraš“ Velež do vrha je napunio mrežu „uljara“ i slavio rezultatom 6:0, uz het-trik Drakula.

Derbi 15. kola odigran je na Koševu gde su Sarajevo i Slavija remizirali 1:1, a oba gola postignuta su iz penala. Slavija je povela nakon sat vremena igre preko Spalevića, a sedam minuta pre kraja precizan sa bele tačke bio je i Raščić za konačnih 1:1.

Borac je na Gradskom stadionu u Banjaluci ubedljivo slavio protiv Čelika 3:0 i tako ga prestigao na tabeli Premijer lige.

U poslednjem meču subotnjem programa Sloboda je bila ubjedljiva protiv Laktaša 4:1 i tako prekinula seriju gostiju od četiri uzastopne pobjede. Poraz u Tuzli je i prvi na klupi Laktaša trenera Čedomira Đoinčevića.