SERIJA A: Muntari sapleo staru damu

Inter je savladao Juventus u "Derbiju Italije". Jedini strijelac bio je Sali Munatri.

SERIJA A: Muntari sapleo staru damu  Izvor: MONDO

Trenutak odluke dogodio se u 72. minutu. Aktuelni šampion Italije do trijumfa je došao čudnim golom.

Ibrahimović je iskoristio smušenost odbrane gostiju i sa desne strane uputio oštar centaršut po zemlji. Lopta je došla do Muntarija, usamljenog na četiri metara od praznog gola, i dok ga je skamenjeni golman Maninger samo posmatrao, on je izvršio rutinsku egzekuciju - 1:0.

Igralo se u talasima na "Đuzepe Meaci". Oba tima su imala periode kada su kontrolisali razvoj događaja, ali je ekipa Žozea Murinja imala bolje prilike.

Još u prvom poluvremenu Maninger je zaustavio udarac Muntarija glavom, a zatim i šut Ibrahimovića, kada je Šveđanin izašao sam pred njega.

U nastavku, kod rezultata 0:0, Ibrahimović i Adrijano su tukli iz povoljnih pozicija, ali neprecizno.

Juventus je najopasniji bio poslije pogotka Intera kada je Del Pjerov udarac glavom zaustavio golman Žulio Cezar.

Inter je ostvario četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu, a Juventus je prekinuo seriju od pet trijumfa za redom.

"Nero-azuri" su se učvrstili na vrhu tabele. Juventusu su pobjegli šest, a gradskom rivalu četiri boda. Doduše Milan ima utakmicu manje (u nedelju gostuje Torinu).

Za pobjedničku ekipu svih 90 minuta odigrao je kapiten reprezentacije Srbije, Dejan Stanković. I ne samo to, proglašen je najboljim akterom meča.

Zanimljivo je i da je Murinjo od starta ukazao šansu Adrijanu, sa kojim se u poslednje vrijeme "prepucavao" preko medija.

Fiorentina je savladala Udineze "iz dvojke u keca" - 4:2 (0:1), i bar na dan se domogla četvrtog mjesta u Seriji A, koje trenutno dijeli sa Napolijem.

Gosti su na "Artemio Frankiju" došli u vođstvo lijepim golom Flora Floresa. Međutim, u nastavku ih je počistila ljubičasta oluja. Fiorentina je stigla do 4:1, ali je u finišu ipak Di Natale ublažio poraz Udinezea iz penala.

Domaćin je utakmicu završio sa igračem manje, zbog isključenja Komota u 82. minutu.

Zdravko Kuzmanović (Fiorentina) je u igru ušao u 30. minutu, zamijenio je Donadela, dok je Aleksandar Luković odigrao 90 minuta za Udineze.