LŠ: Viljareal i Mančester odigrali "za čast"

Pretposljednje kolo grupne faze Lige šampiona obilježili remi Viljareala i Mančester junajteda, te pobjede Bajerna, Arsenala, Reala i Porta.

LŠ: Viljareal i Mančester odigrali "za čast" Izvor: MONDO

Da dva tima iz Istočne Evrope četiri puta zaredom odigraju 0:0, a da im rezultat u isto vrijeme taj rezultat "igra" na tabeli, vjerovatno bi se uveliko pričalo o namještanju i odsustvu sportskog morala i etike.

Ipak, pošto su u pitanju španski Viljareal i engleski Mančester junajted, može se samo reći da su kladionice bile u pravu kada su spustile kvotu na neriješen ishod. Na Madrigalu, "viđenih" - 0:0.

Epilog: i jedni i drugi idu u narednu fazu Lige šampiona, poslije odigranog petog kola u Grupama E, F, G i H.

O toj utakmici, još jedan podatak: reprezentativac Španije Đoan Kapdevila isključen je u 82. minutu.

U istoj grupi, na krv i nož igralo se u Kopenhagenu, gdje su Alborg i Seltik unaprijed mogli da razmišljaju samo o plasmanu u nok-aut fazu Kupa UEFA, koji donosi treće mjesto u grupi. Škoti su poveli, Danci izjednačili i na kraju pobijedili autogolom Škota Kaldvela u 87. minutu.

Poslije ovoga, samo čudo može da spasi Seltik eliminacije u prvoj fazi Lige šampiona.

U Grupi F, Lion je pobjedom u Firenci (1:2) obezbjedio plasman među 16 najboljih, baš kao i Bajern u isto vrijeme na svojoj "Alijanc Areni" protiv Steaue (3:0).

Lion je rano poveo na Artemio Frankiju, Makun i Benzema je golovima iz kontranapada presjekli napade Fiorentine i već u 27. minutu bilo je 0:2.

Nadu domaćinu u preokret donio je Albeto Đilardino tik prije odlaska na odmor, divnim golom glavom, ali u nastavku su se tresle samo prečke i stative. Žuninjo je iz slobodnjaka umalo polomio prečku iznad Frejovog gola, potom se jedan traljav šut domaćina, uz odbitak, zaustavio na stativi Ljorisovog gola, da bi najljepši potez na meču izveo Ederson u 86. minutu, kada je uhvatio volejčinu sa 25 metara i pogodio, nažalost svih reditelja u Evropi, ponovo prečku gola Fiorentine.

Zdravko Kuzmanović počeo je meč i u 22. minutu, pri vođstvu gostiju od 1:0, propustio idealnu priliku, poslije čega će mu trener Ćezare Prandeli vjerovatno savjetovati da poboljša igru lijevom nogom. Pokušao je srpski reprezentativac da uhvati jednu odbijenu loptu ljevicom, ali je fudbal završio u autu.

Sjevernije, u Minhenu, Bajern je igrao protiv Steaue, ali je meč u stvari bio duel između Miroslava Klosea i Luke Tonija. Dvojac iz napada njemačkog šampiona, nastavio je golgeterski rat započet ove sezone. Bitku je u utorak uveče dobio Klose sa 2:1, ali je ukupan rezultat neriješen, računajući i golove u Bundesligi.

Lion i Bajern boriće se za prvo mjesto u posljednjem kolu, baš kao i Arsenal i Porto u Grupi G.

Realu ostala samo nada...

Portugalci su pobjedom u Istanbulu otpisali Fenerbahče i ostali u igri za prvo mjesto u grupi. Do tog cilja stigli bi lakše da Arsenal u 87. minutu nije slomio Dinamo iz Kijeva na Emirejtsu. Ovako, Englezi i dalje imaju dva boda više.

Fudbaleri Reala iz Madrida znali su i prije početka svog meča u Bjelorusiji, da je lider grupe Juventus odigrao "samo" 0:0 na sjeveru Rusije. To "samo", izgleda biće sasvim dovoljno bjankonerima da obezbjede prvo mjesto u grupi.

Golom Raula u 7. minutu, Madriđani su pobijedili BATE Borisov i ostavili otvrenu mogućnost da na kraju ipak dođu do prvog mjesta i pored dva poraza od Juventusa u 3. i 4. kolu. Za to će im biti potrebno i čudo u Torinu, kada "Stara dama" bude dočekala BATE Borisov.

Dakle, već se može reći da će Real Madrid biti najzvučnije ime u drugom šeširu uoči žrijeba za osminu finala...