Pljuštala kiša i golovi u Crnoj Gori

Čak 19 pogodaka postignuto je u mečevima 16. kola crnogorskog šampionata.

Pljuštala kiša i golovi u Crnoj Gori  Izvor: MONDO

Uprkos žestokoj kiši i razvaljenim terenima, 16. runda crnogorskog fudbalskog šampionata donijela je najviše golova od početka jesenje polusezone – čak 19 na šest mečeva.

Prosjek je pokvario samo meč Grblja i Lovćena (0:0), koji je, da veza između blatnjavih terena i raspoloženja strijelaca bude još više kontradiktorna, odigran na tek postavljenom travnjaku stadiona u Radanovićima.

Na rezultatskom planu nije bilo iznenađenja, izuzev meča Sutjeske i Zete kraj Bistrice (1:2), u kojem su bodove odnijeli gosti. Sastav iz Golubovaca je tako nastavio da ruši imidž nepobjedivog domaćina i neubjedljivog gosta stican godinama i u nekadašnjoj srpskocrnogorskoj Meridijan ligi.

U trci dva velika favorita za titulu, Mogrena i Budućnosti, razmak je ostao isti kao i nakon prethodnog kola (sedam bodova), pošto su i Budvani i Podgoričani slavili u mečevima sa Petrovcem, odnosno Jedinstvom. Mogren je pod Malim brdom izrešetao mrežu domaćina (4:1), a Budućnost pod Goricom Bjelopoljaca (4:2).

Junak trijumfa Budvana u primorskom derbiju bio je bivši igrač Partizana Marko Ćetković koji u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat sa tri efektna pogotka postignuta za samo 20 minuta.