SL: Zvezda pobijedila, sve zavisi od Koromana

Zvezda savladala Čukarički 2:0 u meču 15. kola.

SL: Zvezda pobijedila, sve zavisi od Koromana  Izvor: MONDO

Trener Crvene zvezde Čedomir Janevski precrtao je u bilježnici Čukarički, koji mu je prije dva i po mjeseca zagorčao debi na klupi srpskog vicešampiona. Tada je na Banovom brdu bilo 2:2, a u poslednjoj subotnjoj utakmici 15. kola Jelen Superlige radovali su se crveno-bijeli - 2:0 (2:0).

Zvezda je rutinski stigla do tri boda i nastavka potjere za drugoplasiranom Vojvodinom.

Janevski je vratio u tim Nemanju Nikolića, na poziciju zadnjeg veznog, poslije neuspjelog eksperimenta sa Tomovićem na tom mjestu u Ivanjici, a u ekipi je poslije oporavka od povrede ponovo bio Koroman.

Štoperski par je ponovo bio "izvorni", Tomović-Gaj, i Petković je igrao na prirodnoj poziciji (lijevi bek) pošto je Mijailović povrijeđen, a u špicu je Subašić dobio priliku umjesto u poslednje vrijeme standardnog Tričkovskog.

Milijaš je u svom stilu dijelio lopte, u završnici su dobru saradnju ostvarili Koroman i Kleo...

Ipak, Zvezda nije stvorila mnogo prilika, ali je obe realizovala.

U 22. minutu Subašić je ukrao loptu gostima, proslijedio Koromanu, koji je poslije prodora po lijevom krilu centrirao, a najniži igrač crveno-bijelih, Nikola Lazetić, glavom naciljao mrežu - 1:0.

Samo 11 minuta kasnije postavljen je konačan rezultat. Gaj je usamljen na "drugoj stativi" prihvatio loptu poslije kornera, odložio je do Klea koji je sa šest mestara bio neumoljiv - 2:0.

Brazilac je tako na svoj konto upisao četvrti gol u crveno-bijelom dresu, računajući i Kup.

U finišu utakmice istakao se golman Brđana Isailović odbranivši tri snažna šuta Somea, Petkovića i Tričkovskog. Kao mačka se bacao i svoj tim spasio ubjedljivijeg poraza.

Čukarički je jedinu šansu stvorio u finišu prvog poluvremena, ali je Bojović iz povoljne pozicije šutirao pored gola.

"Od 20. do 45. minuta smo igrali dobro. Igračima sam rekao da nastave sa napadima i u drugom poluvremenu kako bismo lepršavom igrom privukli publiku, ali to se nije desilo. Previše smo lopti izgubili na sredini", ocenio je Janevski.

Trener Čukaričkog, Dragoslav Stepanović, je priznao da je poraz njegovog tima mogao da bude i ubjedljiviji.

"Zato imamo golmana Isailovića, koji je zaslužio čistu desetku", počeo je Stepi i dodao:

"U uvodnih 20 minuta smo kontrolisali tok igre, a onda smo napravili dvije velike greške i doveli Zvezdu u fenomenalnu poziciju".

Stepanović se svojevoljno osvrnuo na igru Ognjena Koromana, koji je po optšoj ocjeni pokazao da je karika koja je Zvezdi nedostajala prije nedelju dana u Ivanjici.

"Za mene je Koroman reprezentativac. Može svakoga da prođe, namjesti ili da gol"...

Upitan je i Janevski da prokomentariše svog krilnog napadača, kao i njegov eventualni odlazak u AEK na zimu.

"Suvišno je govoriti, po meni je Koroman najbolji u zemlji i slažem se sa kolegom da je reprezentativac. Insistiram na tome da ekipe ne smije da zavisi od jednog igrača kao što Zvezda zavisi od Koromana. Ne bih volio da nas napusti, ali o tome odlučuje klub", zaključio je Janevski.