PREMIJER: Božić se posrećio "velikima"

Čelsi je na "Boxing day" upisao nova tri boda savladavši WBA 2:0, a Mančester junajted salvio je u Stouku 1:0, a Liverpul "tricom" ispratio Bolton.

PREMIJER: Božić se posrećio "velikima" Izvor: MONDO

Fudbalska tradicija u Engleskoj nije narušena ni ove godine. Samo dan poslije Božića, na čuveni "Boxing day" odigrano je 19. kolo Premijer lige u kojem su klubovi sa vrha tabele došli do očekivanih bodova.

Čelsi je rutinski savladao "fenjeraša" Vest Bromvič Albion, Mančester junajted je teže nego što se očekivalo došao do pobjede 1:0 u Stouk Sitiju, a Liverpul je ubjedljivo slavio protiv Boltona - 3:0.

Lider na tabeli, bez povrijeđenog Toresa i trenera Beniteza koji je pratio meč iz svečane lože, nije dozvolio iznenađenje na “Enfild Roudu”.

“Redsi” su dominirali tokom čitavog meča, a goste je načeo Španac Riera u 26. minuti. Kapiten Džerard izveo je korner, a Riera se odlično snašao na prvoj stativi i pogodio mrežu pored nemoćnog Jaskelainena.

Irac Robi Kin na početku nastavka povisio je na 2:0 u 53. minuti, a samo pet minuta kasnije još jednom pogodio nakon kontre za udžbenike.

Nakon neuspješne akcije gostiju, Reina je bacio loptu Ćavi Alonsu koji je pretrčao tridesetak metara i dodao desno Benajunu, a Izraelac je sjajno uposlio Kina kome nije bilo teško da sa nekoliko metara pogodi mrežu Boltona.

Ekipa Aleksa Fergusona se na prvom gostovanju u istoriji na stadionu Britanija mučila do finiša utakmice, kada je tri boda doneo Argentinac Karlos Tevez. On je pogodio mrežu sedam minuta prije kraja...

Golu je prethodila ofanziva "đavola" koji su posljednjih pola časa igrali sa tri špica, ali i crveni karton Vilkinsona. Igrač Stouka je u 72. minutu napravio nepotreban prekršaj za drugi žuti karton i tako ostavio domaću ekipu na cjedilu.

Čelsi je mnogo lakše došao do trijumfa nad VBA, golovima na početku i kraju prvog poluvremena.

Drogba je već u trećem minutu glavom lobovao Karsona sa šest metara, a neopreznost odbrane gostiju, koja se opustila očekujući kraj u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, kaznio je Frank Lampard za konačnih 2:0.

Branislav Ivanović, koji je odigrao svih devedeset minuta, u paru sa Aleksom, uspio je da sačuva mrežu u nastavku, a Didije Drogba u nekoliko navrata propustio je priliku da uveća trijumf "plavaca".

Vest Hem je došao do tri vrijedna boda savladavši Portsmut u gostima rezultatom 4:1, a goleada je viđena u Mančesteru gde je Siti pregazio Hal rezultatom 5:1, uz dva gola oporavljenog Robinja.