Zvezda - Gornjik prekinuto zbog tuče!

Prva trening utakmica fudbalera Crvene zvezde, za vrijeme drugog boravka na Kipru ove zime, trajala je samo 20 minuta.

Zvezda - Gornjik prekinuto zbog tuče! Izvor: MONDO

Toliko su, naime, Nenad Milijaš i Ognjen Koroman tolerisali oštre startove i udarce defanzivca poljskog Gornjika Pavela Straka.

Kada je dvojici najboljih fudbalera Zvezde bilo dosta, udruženim snagama su krenuli na Straka i propisno ga išamarali!

Bio je to signal za opštu tuču, koja je, na svu sreću, kratko trajala. Lokalni sudija u Aja Napi označio je kraj utakmice, poslije čega su fudbaleri oba tima odradili trening na svojim polovinama terena...

Zvezda je, inače, od sedmog minuta vodila rezultatom 1:0. Sa desne strane je centrirao Pavle Ninkov, a Brazilac Kleo glavom sproveo loptu u mrežu.

Trener Čedomir Janevski odlučio se za sledećih 11 igrača: Stamenković, Gvozdenović, Tutorić, Tomović, Ninkov, Isah, Koroman, Milijaš, Lazetić, Parker, Kleo.

Crveno-bijelima su na Kipru ostale još tri pripremne utakmice. Prvi protivnik je češki prvoligaš Brno, u subotu 7. februara, slijede poljski Vroclav 9. februara i Lokomotiva iz Sofije 13. februara, dan pred povratak u Beograd.

U taboru Zvezde žale zbog tuče i prekida utakmice sa Gornjikom i smatraju da do toga ne bi došlo da je sudija na vrijeme sankcionisao grubosti Pavela Straka.