BUNDES: Novi udarac Verderu, lideru bod

Hofenhajm je osvojio bod u Mehengladbahu, a izjednačenje i veliku radost lideru Bundeslige donio je Velington u 89. minutu.

BUNDES: Novi udarac Verderu, lideru bod Izvor: MONDO

Štutgart je iznenadio Bajer u Leverkuzenu, najviše zahvaljujući Mariju Gomezu dvostrukom strijelcu u ubjedljivoj pobjedi (4:2). Posao "švabama" je bio olakšan od 49. minuta poslije isključenja Vidala.

Do skora derbi Bundeslige, pretvorio se u borbu za mjesto u sredini tabele. Šalke je zadao novi udarac posrnulom Verderu, a jedini gol djelo je Hevedesa poslije skraćenog kornera Farfana.

Karlsrue je napravio veliki preokret. U 48. minutu je gubio od Hamburgera 0:2, ali je na kraju slavio 3:2. Dva gola za domaćina postigao je Frajs.

Obe ekipe su utakmicu završile sa desetoricom, jer su "pocrvenili" prvo napadač Hamburga Petrić u 76. minutu, a samo šest minuta kasnije i igrač Karlsruea, Engelhard.

U duelu Ajntrahta Nikole Petkovića i Kelna Nemanje Vučićevića nije bilo pobjednika - 2:2. Ponovo je raspoložen bio Slovenac iz redova "jarčeva", Milivoje Novaković, koji je postigao oba gola za goste.

Doduše, drugi je postigao iz penala, posle isključenja Heninga.