FRANCUSKA: Kad "sveci" marširaju…

Pari sen Žermen protunjao je kroz Nant - 4:1 u utakmici 23. kola šampionata i sustigao na drugom mestu ekipu Bordoa, koja ima meč manje.

FRANCUSKA: Kad "sveci" marširaju… Izvor: MONDO

"Sveci" su se brzo oporavili od debakla u kupu upravo protiv Žirondinaca (3:0), kada je srpski internacionalac Mateja Kežman bacanjem dresa na "Parku prinčeva" zaradio dvonedeljnu suspenziju.

Načeli su domaćina u 12. minutu pogotkom iskusnog Ludovika Žilija, da bi njegov kolega iz napada Pegi Luindula osam minuta kasnije udvostručio prednost Parižana.

U finišu prvog dijela uzvratili su "kanarinci", za koje je do 75. minuta igrao Filip Đorđević, i golom Džamela Abdouna iz jedanaesterca smanjili vođstvo gostiju.

U nastavku su Žili, svojim drugim pogotkom i Stefan Sasenjon ovjerili trijumf i diobu drugog mjesta sa Bordoom, koji u nedelju u derbiju 23. kola gostuje na Velodromu protiv Olimpik Marseja.

Gostujuću pobjedu upisao je Okser nad Nansijem, dok su Tuluz i Sent Etjen pred svojim navijačima ukljižili bodove protiv Le Mana odnosno Kaena. Centarfor "ljubičastih" Andre-Pjer Žinjak postigao je svoj 14. gol u šampionatu i osamio se na vrhu liste strelaca, a svoj tim odveo na četvrtu poziciju.

Za iznenađenje dana, postarali su se fudbaleri "fenjeraša" Avra, pobijedivši Ren u poslednjim trenucima golom Alasana.

Nadomak senzacije bio je i Sošo, ali je Lil uspio da nadoknadi dva gola minusa i na kraju zabilježi pobjedu kojom se popeo na peto mjesto. Gol odluke postigao je Eden Hezard u 88. minutu, a porazu gostiju kumovalo je isključenje Omara Dafa na početku drugog poluvremena.

Sedmostruki uzastopni prvak Olimpik Lion sa bodom prednosti nad PSŽ i Bordoom putuje na Azurnu obalu na noge nezgodnoj Nici.