SERIJA A: Stanković ovjerio pobjedu Intera

Inter ubjedljivo pobijedio na gostovanju Lećeu 3:0, a Milan kiksnuo kod kuće protiv Ređine - 1:1.

SERIJA A: Stanković ovjerio pobjedu Intera  Izvor: MONDO

Inter je ubjedljivo pobijedio na gostovanju Lećeu (3:0) u premijernom meču 23. kola Serije A, učvrstio lidersku poziciju i odmakao Milanu, koji je u večernjem ternminu kiksnuo kod kuće. "Rosoneri" su odigrali 1:1 sa "fenjerašem" iz Ređo Kalabrije.

Šampion Italije je protiv Lećea došao u vođstvo već u 12. minutu poslije udarca Zlatana Ibrahimovića sa ivice šesnaesterca.

Međutim, domaćin se nije predavao, ali je propustio nekoliko šansi za izjednačenje. Ipak, najbolju priliku na utakmici imao je Interov Brazilac Maikon u drugom poluvremenu.

Sa linije peterca je, neometan, tukao preko gola.

Iskusni Luis Figo je u 71. minutu otklonio sve dileme. Na centaršut Davidea Santona je pravovremeno reagovao glavom za 2:0.

Konačan rezultat postavio je kapiten reprezentacije Srbije, Dejan Stanković. Sjajno je glavom naciljao mrežu poslije izvedenog skraćenog kornera sa desne strane - 3:0.

Milan je u drugo poluvrijeme duela sa Ređinom ušao sa "minusom" od jednog gola. Napadi Kake i drugove su urodili plodom u 67. minutu kada je Brazilac izjednačio sa bijele tačke. Međutim, to je bilo sve što je uradio tim Karla Anćelotija.

Inzagi je u poslednjim minutama imao dvije šanse, koje nije realizovao, pa domaćina umalo nije stigla kazna nekoliko trenutaka prije poslednjeg sudijskog zvižduka kada je šut Koradija prohujao pored gola Abijatija.