BIH osramoćena na Kantridi

Rijeka savladala reprezentaciju BiH 3:2.

BIH osramoćena na Kantridi Izvor: MONDO

Nova bruka reprezentacije BIH. Nakon što čelnici Saveza nisu uspjeli pronaći adekvatnog protivnika za prijateljski meč naknadno je "uskočila" Rijeka kao rezervna varijanta. Meč je odigran na Kantridi, a Rijeka, koja je trenutno osrednji tim u HNL-u savladala je reprezentaciju BIH, koja pod vođstvom Miroslava Ćire Blaževića "puca" na plasman na Svjetsko prvenstvo 3:2.

Kobni po selekciju BIH bili su Braća Anas i Ahmet Šarbini.
Utakmica je dobro počela po Ćirine izabranike. Već u četvrtom minutu mrežu Rijeke pogodio je Zvjezdan Misimović. Sredinom prvog poluvremena jedanaesterac za domaći tim. Siguran izvođač bio je jedan od najbolji mladih igrača Hrvatske Anas Šarbini. Rezultatom 1:1. otišlo se na odmor.

U nastavku meča novi penal. Ovaj put za BIH, koji u gol pretvara Muslimović.

Samo tri minuta kasnije glavni sudija meča Ivan Bebek ponovo pokazuje na penal, ovaj put za Rijeku. Siguran izvođač Anas Šarbini za 2:2.

Konačnih 3:2 postavlja njegov stariji brat Ahmet pola sata prije kraja meča.

Tako je BIh imala očajnu uvertiru pred nastavak kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i gostovanje reprezentaciji Belgije.
RIJEKA: Radman, Čejvanović (od 46. Miladin), Cerić (od 66. Čagalj), Budicin (od 46. Turkalj), Dabac, Kreilah (od 46. Pamić), Štrok (od 74. Tadejević), Fernandez, Novaković (od 66. Matko), Ah. Šarbini, An. Šarbini.
BiH: Nurković, Berberović, Vladavić, Mirvić, Spahić, Muratović, Ibričić, Misimović, Mravac (od 46. Radeljić), Džeko, Muslimović (od 74. Zec).