Okuka pokvario Zvezdi "generalku"

U poslednjoj pripremnoj utakmici na Kipru Crvena zvezda je poražena od Lokomotive iz Sofije - 0:1 (0:1).

Okuka pokvario Zvezdi "generalku" Izvor: MONDO

To je ujedno bila i generalna proba crveno-bijelih pred nastavak prvenstva i 135. vječiti derbi, koji će se igrati 21. februara.

Šestoplasirani tim bugarskog šampionata, koji sa klupe predvodi srpski trener Dragomir Okuka, do pobjede je došao golom već u trećem minutu.

Baldovaliev je izveo prekid sa lijeve strane, a Paškov je udarcem glavom savladao Stamenkovića.

Igrači Čedomira Janevskog su sve vrijeme napadali i stvarali šanse, ali do izjednačenja nisu stigli. Bugari su se branili i odbranili.

Brazilac Kleo nije nastavio golgetersku seriju iako je za to imao nekoliko prilika.

Najbolju je propustio još u prvom poluvremenu kada je sa samo dva metra uspio da promaši gol!

Zvezda je igrala bez Bernarda Parkera, koji je u srijedu odigrao 45 minuta u porazu reprezentacije Južne Afrike od Čilea (0:2), kao i bez povrijeđenog Mirnesa Šišića.

Prije duela sa Lokomotivom, Zvezda je odigrala šest utakmica. Tokom prvog boravka na Kipru savladala je lokalni Onisilos (3:1), a zatim izgubila od Levskog iz Sofije (0:2).

U drugoj "turi" joj je zbog tuče prekinut meč sa Gornjikom, pri vođstvu crveno-bijelih 1:0, zatim je pobijedila Jagodinu 1:0 i Brno 2:1, a onda je remizirala sa Slaskom (2:2), uprkos ubjedljivom vođstvu Poljaka na poluvremenu (0:2).

Crveno-bijeli se u Beograd vraćaju u subotu, a do ponedeljka će biti slobodni.

CRVENA ZVEZDA: Stamenković, Gvozdenović (od 85. Džef Silva), Tutorić, Tomović, Ninkov, Koroman (od 85. Tričkovski), Milijaš (od 80. Bogdanović), Isah, Lazetić, Oumaru (od 62. Some), Kleo (od 80. Kleo).

LOKOMOTIVA: Galev, Paškov, Džaferović, Dobrev, Savić, Karađinov, Diakov, Atanasov, Lopez, Baldovaliev, Kamburov.