PRIMERA: Žigić za peticu, Raul za istoriju

Nikola Žigić postigao je peti gol na sedmom meču od kako se vratio u Rasing Santander i tako donio remi svom timu u 23. kolu Primere.

PRIMERA: Žigić za peticu, Raul za istoriju Izvor: MONDO

Srpski napadač, koji je početkom godine pozajmljen od Valensije na šest mjeseci, doveo je svoj tim u vođstvo u 25. minutu, ali je španski reprezentativac Santi Kazorla izjednačio 12 minuta kasnije. Rasing je tako prekinuo niz od dva poraza, od Barselone kod kuće i Reala u Madridu.

Poslije godinu i po dana mučenja da se probije u tim Valensije, dvometraš Žigić se vratio u golgetersku formu u klubu iz kojeg je otišao na Mestalju, a nije uspio da postigne gol samo Realu i Rekreativu.
Espanjol Milana Smiljanića ostao je zakovan za dno Primere i poslije ovog kola, a da tako bude dobrim dijelom zaslužan je i kapiten mlade reprezentacije Srbije.

Smiljanić je isključen u 64. minutu meča Espanjol - Sevilja na "Monžuiku" pri rezultatu 0:0, a da bude gore potrudio se Frederik Kanute, koji je golovima u 84. i 90. minutu donio pobjedu svom timu.

Real Madrid zabiležio je i osmu uzastopnu pobjedu u La Ligi, od kako je 13. decembra prošle godine poražen u "El Klasiku" od Barselone. Madriđani su u nedelju preslišali Sporting u Hihonu sa 4:0 i tako bar malo smanjili prednost vodeće Barse, koja sada iznosi deset bodova. Dva gola za Real postigao je Raul i upisao se u u istoriju madridskog kluba. Kapiten "kraljevskog kluba" je postigao 309 golova i tako postao najbolji strijelac u istoriji kluba računajući sva takmičenja. Dosadašnji rekorder bio je legendarni Alfredo Di Stefano kojem je za 307 postignutih golova bilo potrebno da odigra 401 meč, dok su Raulu za gol više bila potrebna 504 susreta.
Barselona je u subotu uveče izvukla remi sa Betisom (2:2).

U prvom delu sezone, Real je pobijedio Sporting sa 7:1.

Najzanimljivije u nedelju popodne bilo je u Almeriji, gdje je domaći tim gubio sa 2:0 od gostiju iz Valjadolida, a na kraju pobijedio 3:2. Da preokret bude značajniji i podatak da je pobjedonosni gol napadač Almerije Negredo postigao u trenutku kada je njegov tim imao devetoricu igrača na terenu.

Do izjednačenja, Almerija je došla sa desetoricom. Bruno je dobio crveni karton u 64. minutu, pri rezultatu 1:2, a Uče u 78. minutu, 60 sekundi prije pobjedonosnog gola.

U nevjerici šta im se dogodilo, poslije trećeg gola u svojoj mreži, i fudbaleri Valjadolida ostali su bez jednog igrača na terenu, kada je isključen Nano u 80. minutu.