UEFA: Inzagi i Dijego za remi pred San Siro

Prvi meč derbija osmine finala Kupa UEFA završen je bez pobjednika na prepunom Vezerštadionu u Bremenu - 1:1.

UEFA: Inzagi i Dijego za remi pred San Siro Izvor: MONDO

Ko će dalje, Milan ili Verder, biće poznato za sedam dana na San Siru...

Prvi su na sjeveru Njemačke u vođstvo došli Italijani. Da i dalje umije da postiže golove, Pipo Inzagi je najavio je u nedelju derbiju sa Interom, kada mu je prelijep gol ljevicom opravdano poništen zbog ofsajda, a protiv Verdera je potvrdio istom nogom iz regularne situacije.

Inzagijevom golu iz neposredne blizine Tima Vizea prethodila je greška lijevog beka Verdera Klemensa Frica, koji je loše ispucao jednu loptu, praktično na nogu Matijea Flaminija, a Francuz odmah uputio centaršut ka jedinom isturenom fudbaleru u postavi Karla Anćelotija.

Fudbal je uz malo sreće stigao do Inzagija, a kada se to i dogodilo, postojao je samo jedan epilog - gol u mreži Verdera.

Anćeloti je u meču osmine finala Kupu UEFA na teren izveo gotovo kompletan drugi tim. Od startera tu su bili samo Andrea Pirlo, Klarens Sedorf, Masimo Ambrosini i Đanluka Zambrota, ali su rosoneri i u tom sastavu imali pobjedu u rukama do finiša meča, kada je proradio Dijegol.

Dijego Ribas Kunja odgovorio je Inzagiju golom lijevom nogom, po zemlji u 83. minutu. Jednu dugu loptu, Portugalac Hugo Almeida spustio je glavom prema Brazilcu, koji je sebi dao for, a onda pogodio Didin donji desni ugao za izjednačenje, poslije kojeg je moglo da dođe i do potpunog preokreta.

U 90. minutu, veteran Đuzepe Favali "očistio" je pred svojim golom centaršut Dijega tako što je pogodio sopstvenu stativu, a odbitak u mrežu nije uspio da sprovede Klaudijo Pizaro.

Na ostalim terenima bilo je nekoliko iznenađenja, od kojih je najveće ono u Pireju, gdje je francuski Sent Etjen pregazio Olimpijakos - 1:3.

Tim koji se bori za opstanak u Francuskoj, ućutkao je Karaiskakis stadion već poslije prvih 45 minuta, kada je vodio sa 2:0 golovima Ilana i Dernisa. Nadu crveno-bijelima donio je kapiten tog tima, Srbin Predrag Đorđević iz penala (64), ali je sve palo u vodu u nadoknadi vremena kada je pogodio i Gomis.

Hamburg je već u četvrtfinalu, jer je u Holandiji pobijedio NEC sa ubjedljivih 3:0.