KUP UEFA: Pun pogodak Holanđana

Tvente i Ajaks zakoračili ka osmini finala Kupa UEFA, a povoljne rezultate ostvarili su još Šahtjor, Udineze i Mančester siti.

KUP UEFA: Pun pogodak Holanđana Izvor: MONDO

Tvente je u Marseju iznenadio Olimpik i slavio minimalnu pobjedu golom Marka Arnautovića, austrijskog fudbalera srpskog porijekla. Svih 90 minuta za holandski tim je odigrao i mladi reprezentativac Srbije Slobodan Rajković.

Miralem Sulejmani sa Ajaksom je u Firenci savladao Fiorentinu - 1:0, golom Kenedija Bakiričioglua, mada su "kopljanici" sve vrijeme bili u podređenom položaju.

Interesantno je da je Sulejmani zamijenjen u 58. minutu, kada su kod domaćina ušli u igru Zdravko Kuzmanović i Stevan Jovetić! Upravo je Kuzmanović propustio jednu od dvije stopostotne prilike za izjednačenje.

Šahtjor je u poslednjih petnaestak minuta dva puta zatresao mrežu Totenhema, dok su Mančester siti i Udineze u gostima imali pobjede u džepu, ali je engleski predstavnik primio jedan, a italijanski čak dva gola u završnici.