BUNDES: Vučićević pokorio "Alianc arenu"

Keln je nanio treći proljećni poraz Bajernu. "Jarčevi" su slavili na "Alijanc areni" 2:1, a asistent kod oba gola gostiju bio je Nemanja Vučićević.

BUNDES: Vučićević pokorio "Alianc arenu" Izvor: MONDO

Bavarci su bili lišeni pomoći povređenog Tonija, a u prvom poluvremenu je poslije sumnjive situacije Kloseu poništen gol zbog ofsajda.

Bajern bilježi loše rezultate, ali je i dalje u trci za titulom, jer se na vrhu tabele Bundeslige "zakuvava".

Uoči 21. kola lider je bila Herta, ali je bez povrijeđenih Pantelića i Kačara, poražena na gostovanju Volfsburgu iako je prva do vođstva. Tada je na scenu stupio reprezentativac BiH Džeko i sa dva pogotka poveo svoj tim ka vrhu.

To je iskoristio Hofenhajm, kome je i bod bio dovoljan da se vrati na čelo karavana (zbog bolje gol-razlike), a do njega je došao poslije još jedne spektakularne utakmice, ovaj put u Štutgartu - 3:3.

Meč na "Mercedes benz areni" je obilježio Demba Ba, trostruki strijelac za goste, a za "švabe" je dva gola postigao Mario Gomez.

Međutim, Hamburger ima priliku da u (jedinom) nedjeljnom meču pobjedom nad Bajerom zaposjedne vrh tabele.

Posrtanju Verdera nema kraja. "Zeleni" iz Bremena su poveli na gostovanju u Kotbusu, ali je preokret inicirao Ivica Iliev izjednačivši na 1:1, da bi Rangelov postavio konačnih 2:1.

Od srpskih internacionalaca igrao je i Nikola Petković za Ajntraht, ali je u poluvremenu zamijenjen.