PRIMERA: Surovi Real prilazi Barsi

Real Madrid je demolirao Betis (6:1), a Barselona je izgubila od Espanjola (1:2). Razlika na tabeli je sada samo sedam bodova.

PRIMERA: Surovi Real prilazi Barsi Izvor: MONDO

"Kraljevi" su se iživljavali na Betisu 45 minuta. Toliko im je trebalo da stignu do ubjedljive prednosti od 6:1 koja je ostala na snazi do kraja meča.

Madriđani su ostvarili devetu uzastopnu pobjedu i to protiv ekipe koja im je nedjelju dana ranije učinila veliku uslugu - remizirala sa liderom Primere i počela da topi njegovu prednost.

Huntelar i Raul su se dva puta upisali u strijelce, a Iguain i Serhio Ramos po jednom.

A u isto vrijeme na "Nou Kampu" senzacija. Doskora nezaustavljiva Barselona je poražena poslije 22 kola!

I to, da bol po navijače bude jači, poraz je pretrpljen od gradskog rivala, "fenjeraša" Espanjola, koji je sa tri boda preskočio Numansiju na tabeli. To je bio prvi uspjeh ekipe sa "Monžuika" poslije 14 utakmica.

Ključni detalj dogodio se u 38. minutu kada je vezista Barselone Keita isključen zbog oštrog starta.

Tu prednost su gosti iskoristili u drugom poluvremenu zahvaljujući snalažljivosti i majstorstvu iskusnog De la Penje.

On je prvo glavom poslao loptu u mrežu na sjajan centaršut sa lijeve strane u 50. minutu, a samo četiri minuta kasnije je maestralno lobovao golmana Viktora Valdesa, koji je prethodno pogriješio prilikom ispucavanja i loptu poslao u noge De la Penje.

Sve što je lider španskog prvenstva uspio do kraja da uradi je da ublaži poraz preko Turea, poslije prekida i gužve u šesnaestarcu Espanjola.

Tako se do nedavno već riješena trka za titulom u Španiji "zakuvala". Barselonina prednost se istopila za nedjelju dana, sa 12 je "pala" na sedam bodova razlike. Real je opet u igri!