BUNDES: Jansen odveo Hamburg na vrh

Pobedom u derbiju 21. kola u Leverkuzenu (2:1), Hamburger je preuzeo lidersku poziciju u Bundesligi.

BUNDES: Jansen odveo Hamburg na vrh Izvor: MONDO

Najzaslužniji za uspjeh bio je dvostruki Marsel Jansen, kome u opisu radnog mjesta nije da daje golove...

U Hamburgu čekaju titulu prvaka Njemačke još od 1983. godine i odavno nisu bili bliži ispunjenju šampionskih snova.

Tim koji sa klupe predvodi Holanđanin Martin Jol iskoristio je subotnji poraz Herte i remi Hofenhajma i sa tri boda osvojena dan kasnije preskočio ih na tabeli.

Bajer je i u trećoj uzastopnoj utakmici odigrao "dvojku", odnosno pobijedio je gost.

Iako je domaćin agresivnije ušao u meč, "isjekao" ga je gol gostiju. Jansen je doveo Hamburger u vođstvo u 18. minutu snažnim udarcem sa ivice šesnaestarca desnom nogom.

Samo devet minuta kasnije, na drugoj strani sjajno je reagovao Helmes na centaršut sa desne strane i izjednačio.

Da bodovi ipak otputuju u Hamburg pobrinuo se bivši igrač Bajerna. Jansen je upotrijebio "ljevicu" da drugi put savlada Adlera.

Sve dileme je mogao da riješi Hrvat Ivica Olić, ali ga je golman Bajera nadmudrio, kada su se našli u situaciji "oči u oči". Kazna za promašaj ipak nije stigla Hamburger, rezultat je ostao 1:2.

Utakmica u Leverkuzenu je obilovala uzbuđenjima, golovima i kartonima. Pokazano je čak sedam žutih i jedan crveni, Boatengu iz Hamburgera u 86. minutu.