PRIMERA: Vilja od junaka do tragičara

U posljednjoj utakmici 24. kola španske Primere, Deportivo i Valensija su podijelili bodove - 1:1.

PRIMERA: Vilja od junaka do tragičara Izvor: MONDO

Gosti su na Rijazoru došli u vođstvo sjajnim pogotkom Davida Vilje u 25. minutu. Valensija je dominirala tokom večeg dijela meča, a onda je strijelac vodećeg gola napravio glupost i neopreznim startom nad golmanom La Korunje, Aranzubiom, zaradio isključenje.

Samo tri minuta kasnije na centaršut Serhija, Pisku je udarcem glavom izjednačio. U napetom susretu sa devet žutih kartona, čak osam je pokazano fudbalerima Valensije.

U derbiju začelja fudbaleri Osasune savladali su Numansiju, golovima Plašila i Masuda - 2:0. Ovim trijumfom je tim iz Pamplone najavio bijeg iz opasne zone, dok je zahvaljujući subotnjoj pobjedi Espanjola, "fenjer" pripao Numansiji.

Majorka se dugo mučila sa Rasingom, i pored toga što je od 50. minuta imala igrača više poslije isključenja Garaja. Hurado je donio radost navijačima Majorke pred kraj susreta, a Nikola Žigić je odigrao cijeli meč u dresu ekipe iz Santandera.

Malaga je lako izašla na kraj u gostima sa Valjadolidom i izbila na peto mjesto Primere, dok je u duelu ekipa iz donjeg dijela tabele Almerija u Uelvi izvukla važan bod i pored toga što je imala igrača manje od polovine prvog poluvremena.

Atletik Bilbao je ostao neporažen na gostovanju protiv Hetafea. Domaći su prvi došli u vođstvo preko Soldada koji je glavom iskoristio nespretnu intervenciju odbrane Baskijaca. Iraola u 20. minutu nije iskoristio priliku da izjednači (golman Jakobo odbranio njegov udarac sa 11 metara), ali je to učinio Ljorente pred kraj prvog poluvremena.