LŠ: Šah-mat Baniteza, Bajern prošao

Liverpul pobijedio Real u Madridu. Bajern već obezbijedio prolaz dalje. Čelsi oborio "staru damu", dobar rezultat Panatinaikosa.

LŠ: Šah-mat Baniteza, Bajern prošao Izvor: MONDO

Liverpul je pobijedio golom Benajuna na "Santjago Bernabeuu" poslije karakteristične igre u režiji španskog stručnjaka.

Liverpul je stekao kapitalnu prednost poslije prvog meča osmine finala sa Real Madridom na "Santjago Bernabeu".

U duelu klubova sa 14 od ukupno 53 trofeja namijenjenih prvaku Evrope presudio je Benajun.

Izraelac je odlično reagovao glavom poslije prekida Fabija Aurelija za konačnih 0:1.

Ponovo je, kao i mnogo puta do sada, španski stručnjak na klupi Liverpula, "odigrao partiju šaha". Postavio je igrače (bez povrijeđenog Džerarda do 88. minuta) kao figure na tabli, a oni su na travi madridskog fudbalskog hrama opet ispoštovali njegova naređenja.

Real Madrid, koji je u sjajnoj formi, nije mogao da stvori šansu. "Kraljevi" su pokušavali samo šutevima iz daljine u kojima je prednjačio Roben.

Petostruki prvak Evrope je, prije pobjedonosnog pogotka, imao najbolju priliku iako nije pokazao veliku želju da ugrozi gol Kasiljasa.

Međutim, golman Madriđana je u korener proslijedio šut Fernanda Toresa iskosa sa desne strane.

Kuriozitet utakmice je da je Španac iz Liverpula u tim uvrstio čak petoricu sunarodnika, a trener Reala Huande Ramos je među "najboljih 11" imao samo trojicu. Doduše, Liverpul je počeo sa samo jednim Englezom.

Kao malo kad, bilo je zanimljivo i na tribinama "Santjago Bernabeua". Tradicionalno pozorišna publika je morala da odgovori gostima sa Ostrva, kojih je bilo više od tri hiljade, a koji su za ulaznicu davali i po 1.000 evra (nekoliko hiljada Engleza ostalo ispred stadiona).

U finišu meča došlo je i do okršaja na tribinama.
Čelsi je mnogo bolje ušeo u duel sa Juventusom. Poslije četvrtine meča "plavci" su šutirali sedam puta ka golu, a "stara dama" nijednom.
Ipak, gosti iz Torina su kasnije iznivelisali statistiku, a u drugom poluvremenu i prešli u vođstvo što se udaraca na gol tiče, ali to nije nedovoljno za više osim za minimalan poraz.

Čelsi je slavio u prvom okršaju sa Juventusom zahvaljujući pogotku Drogbe već u 12. minutu, a asistenciju je upisao Kalu.

Tako se novom strategu londonskog tima Gusu Hidinku isplatilo ofanzivno opredijeljenje pošto mu, za razliku od prethodnika Luisa Felipe Skolarija, u timu igraju i Drogba i Anelka i Kalu.

Bavarci su demolirali Sporting.

Bajern je Sportingu pokazao ko je ko u evropskim okvirima. "Lavovi" iz Lisabona, koji prvi put učestvuju u nokaut fazi Lige šampiona, su odolijevali pred četvorostrukim šampionom Evrope 42. minuta, a onda su demolirani.

Načeo ih je Riberi.

Francuz je pokupio loptu na sredini terena, stuštio se ka golu, prošao "kroz" dvojicu protivničkih igrača i prizemnim udarcem poslao loptu kroz noge golmanu Tijagu.

Na 2:0 povisio je Klose u 56. minutu, a zatim je Riberi nagovijestio katastrofu domaćina, samo sedam minuta kasnije, iz penala. Prethodno je Ročembah faulirao Lama.

Toni je sa dva hica u finišu utakmice nokautirao već grogiranog protivnika.
Po imenima najmanje atraktivan par čine Viljareal i Panatinaikos, ali je sigurno da nisu pokazali najgori fudbal. Daleko od toga.

"Žuta podmornica" je propustila niz prilika da već u prvom poluvremenu stekne prednost, imala je više šansi, a do vođstva su na "Madrigalu" ipak stigli gosti.

Karagunis je donio radost Atinjanima u 59. minutu. Vukao je loptu 15-ak metara i neodbranjivo tukao.

Međutim, izjednačenje je donio Rosi u 67, sa bijele tačke. Poslije starta jednog defanzivca Panatinaikosa, i Rosi i Pires su pali, a sudija je dosudio najstrožu kaznu.

Na kraju, španski tim može više da žali što nije stigao do pobjede.