PREMIJER: Liverpul pao na „Riversajdu“

Nakon 15 utakmica bez poraza Liverpul je „pao“ na „Riversajdu“. Bolji od njih bio je „davljenik“ Midlsbro - 2:0.

PREMIJER: Liverpul pao na „Riversajdu“ Izvor: MONDO

Svoje navijače u 27. kolu Premijer lige razočarao je i Arsenal remijem 0:0 protiv Fulama na Emirejstsu, a Gus Hidink je u samom finišu meča protiv Vigana došao do još jednog trijuma na klupi Čelsija 2:1.

Stiven Džerard vratio se nakon povrede u tim Rafe Beniteza, ali ni njegov 300. nastup u Premijer ligi nije spriječio da „redsi“ zabilježe tek drugi poraz ove sezone. Prije toga porazio ih je samo Totenhem (2:1), još 1. novembra.

„Riversajd“ se još jednom pokazao kao neosvojiva tvrđava za „redse“. Posljednja tri duela Liverpula i Midlsbroa na ovom stadionu završena su remijem, a ovog puta domaćin je zasluženo došao do vrijednih bodova u borbi za opstanak.

Trenutak odluke desio se u 36. minutu, kada se lopta nakon kornera domaćih odbila od Ćavi Alonsa i završila iza leđa Pepe Reine za veliko slavlje domaćih navijača.

Tek šestu pobjedu Midlsbroa ove sezone ovjerio je Turčin Sanli Tunčaj pogotkom u 63. minutu.

Čelsi je uz mnogo muke i pomalo sreće došao do tri boda kojima se sada izjednačio sa Liverpulom na drugom mjestu na tabeli.

„Plavci“ su poveli golom Terija u prvom dijelu, Kapo je šokirao Stamford Bridž u 82. minutu izjednačivši na 1:1, da bi u sudijskoj nadoknadi Lampard glavom pogodio za konačnih 2:1.

Arsenal polako gubi korak sa vodećim i sve dalje je od mjesta koje vodi u Ligu šampiona. Tobdžije su na svom Emirejtsu odigrale 0:0 sa Fulamom i sada imaju samo dva boda više od Evertona koji je u subotu savladao Vest Bromvič Albion 2:0.