BUNDES: Herta izbila na čelo

Fudbaleri berlinske Herte su savladali poslednjeplasirani tim Borusije iz Menhengladbaha (2:0).

BUNDES: Herta izbila na čelo Izvor: MONDO

Ovom pobjedom Herta je, bar do nedjeljnih duela Bajerna i Hamburgera, izbila na čelo tabele Bundeslige.

Iako značajno oslabljeni neigranjem srpskih internacionalaca Pantelića i Kačara, kao i još šest fudbalera zbog povreda, plavo-bijeli iz prestonice su dominirali u duelu sa fenjerašem. Vođstvo Herti donio je Ukrajinac Andrej Voronjin u 28. minutu, a Dardai ga je povećao pred sam kraj poluvremena.

Gosti su osvježili igru u napadu ulaskom Olivera Nojvila u drugom poluvremenu i zaigrali angažovanije. Poslije neopreznog starta Arnea Fridriha u šesnaestercu Herte, Amerikanac Majkl Bredli je sa 11 metara ublažio poraz svoje ekipe. Borusija je u završnici imala nekoliko izglednih prilika za izjednačenje, ali su sva tri boda ostala u Berlinu.

U dinamičnom meču klubova koji se bore za opstanak, Bohum je savladao tim Energija. Gosti iz istočnog dijela Njemačke su rano poveli golom Ivice Ilieva, ali i pored dva vođstva nisu uspjeli da stignu ni do boda, jer je Fercel u 79. minutu postavio konačan rezultat i donio veliku radost navijačima Bohuma.

Hofenhajm je osvojio bod u Dortmundu u meču bez golova, ali sa dva crvena kartona. Isključeni su petnaest minuta prije kraja Kel iz redova Borusije i Vajs kod gostiju.

Bajer iz Leverkuzena je ostao bez bodova u Hanoveru. Jedini gol na utakmici postigao je Holanđanin Arnold Brugink. Šalke je slavio pobjedu u Frankfurtu, a Mladen Krstajić je odigrao cijeli meč za tim iz Gelzenkirhena. Gosti su vodili tokom većeg dijela susreta, a onda je prvo Fink izjednačio u 81. minutu, da bi Hajko Vesterman donio pobjedu Šalkeu samo tri minuta kasnije.