SERIJA A: "Dami" dovoljan jedan gol

Juventus je prišao Interu na šest koraka.

SERIJA A: "Dami" dovoljan jedan gol  Izvor: MONDO

Takav je izgled tabele Serije A pošto je "stara dama" savladala Napoli - 1:0 (1:0), a lider će meč 26. kola igrati u nedelju uveče, protiv Rome.

Tada će imati priliku da najbližem pratiocu ponovo pobjegne devet bodova.

Pobjedu Juventusu donio je Klaudio Markizio, uz pomoć jednog defanzivca gostiju. Vezista torinskog kluba je šutirao, lopta bi završila daleko od gola da nije zakačila igrača Napolija, promijenila smjer i završila u mreži.

I prije tog momenta, koji se zbio u 44. minutu, Juventus je mogao do vođstva, ali je golman Nikolas Navaro dva puta sjajno reagovao.

U nastavku se tim Klaudija Ranijerija odlučio da čuva rezultat. Iako su Napolitanci napadali, nisu uspjeli ozbiljnije da pripreme Đanluiđiju Bufonu, pa je Juventus uknjižio tri boda.

Prethodno je, u subotu popodne, Lacio u Rimu savladao Bolonju - 2:0.

Oba gola je postigao argentinski internacionalac i najbolji strijelac nebesko-plavih, Zarate.

Lacio se ovom pobjedom preselio u gornji dom tabele, a tim srpskog trenera Siniše Mihajlovića nastavlja grčevitu borbu za opstanak u društvu najboljih.

Bolonji je ovo četvrti poraz, uz jedan remi, u poslednjih pet susreta.