FRANCUSKA: Domaćini bez poraza

Domaće ekipe ostvarile su tri pobjede dok su dva meča završena remijem u subotnjem programu 26. kola francuskog prvenstva.

FRANCUSKA: Domaćini bez poraza  Izvor: MONDO

Valensijen u 2009. godini ne zna za poraz. Posljednji put je poraženi još 5. decembra prošle godine od Bordoa. Od tada je ostvario četiri pobjede i pet remija.

U meču 25. kola tim čijom odbranom komanduje Milan Biševac je savladao Lil 2:0 i došao u zonu gdje se nalaze ekipe koje ne moraju da brinu za prvoligaški status.

Za Nant je poslije dužeg vremena u startnoj postavi igrao Stefan Babović, a Filip Đorđević je u igru ušao u 55. minutu. "Kanarinci" su remizirali 1:1 sa Grenoblom, za koji nastupaju Milivoje Vitakić i Pjer Boja. Gosti su do boda došli u posljednjima sekundama meča.

Sličan scenario viđen je i u Okseru. Domaćin je vodio od 25. minuta pogotkom Jelena, a bod Tuluzu je donio Borgonjo desetak minuta prije kraja.

Le Man je rutinski slavio protiv već otpisanog Avra 2:0, dok je Sošo, koji se grčevito bori za opstanak, došao do važnog trijumfa protiv Nice 1:0.