PRIMERA: Real gazi i kad mu ne ide

Real uprkos lošoj igri i malom broju šansi savladao Espanjol u gostrima i došao do desete uzastopne pobjede.

PRIMERA: Real gazi i kad mu ne ide  Izvor: MONDO

Šansi nije bilo, pa je nada plavo-bijelih iz Barselone da će u roku od nedelju dana pomrsiti račune i drugom španskom gigantu bila realna. Prethodno su na "Nou Kampu" šokirali gradskog rivala.

Napadi Reala su bili jalovi na "Olimpijskom stadionu" u Barseloni, nije "mirisalo" na golove...

Onda je u 67. minutu rezervista Guti izveo slobodan udarac, lopta je preletjela preko živog zida, odbila se od stative, pa zatim i od ruke golmana Kamenog, koji je napravio paradu, i nastavila put ka mreži - 0:1.

Pet minuta kasnije Raul je zapečatio sudbinu Espanjola. Naletio je na loptu na 18 metara od gola i preciznim udarcem postavio konačan rezultat - 0:2.

Real je desetom uzastopnom prvenstvenom pobjedom prišao Barseloni na samo četiri boda uoči gostovanja Katalonaca u nedelju madridskom Atletiku, na "Visente Kalderonu".

Za Espanjol je od 83. minuta igrao Milan Smiljanić. Njegov tim je ostao pretposljednji na tabeli sa samo jednim bodom više od "fenjeraša", Numansije.

Atletik Bilbao je na "San Mamesu" poražen od Sevilje iako je poveo preko Gabilonda u 25. minutu. Preokret i tri boda Sevilji donio je Kanute, sa dva prelijepa gola (38. i 57. minut).