PREMIJER: Vila u krizi

Aston Vila se nije uspjela oporaviti nakon dva vezana poraza od Čelsija u Premijer ligi i moskovskog CSKA u Kupu UEFA

PREMIJER: Vila u krizi Izvor: MONDO

Protiv davljenika Stouka su imali sigurnu prednost 2:0, ali su gosti u finišu za samo tri minuta uspjeli osvojiti bod. Ipak Aston Vila je uprkos ovom remiju ostala na četvrtom mjestu koje im naredne sezone donosi kvalifikacija za Ligu šampiona.
Vest Hem je zabilježio i 10. ovosezonsku pobjedu. Na Apton parku pao je Mančester siti golom Kolisona. Osim poraza ono što brine trenera “građana” Marka Hjuza je i povreda prve zvijezde Robinja u finišu meča. Ipak imao je razloga i za zadovoljstvo jer je Bugarin Valerij Božinov zaigrao poslije gotovo godinu dana pauze zbog povrede.
Blekburn je došao do tek druge pobjede u gostima ove sezone, odnosno šeste ovosezonske u Premijer ligi. Savladali su Hal 1:2 i pretposlednje mjesto prepustili Stouku. Na drugoj strani Hal, koji je bio hit prvog dijela šampionata već deset kola ne zna za trijumf.
Obe ekipe meč su završila sa po deset igrača. Kod domaćih isključen je Marni u 62. minutu zbog starta nad Pedersenom, dok je na drugoj strani Pedersen isključen osam minuta kasnije zbog drugog žutog kartona.
Bolton je golom Gardnera savladao Njukasl i došao do treće uzastopne pobjede za miran san u sredini tabele.