Kako sezona odmiče, postaje jasno da Bundes liga odavno nije bila ovako ujednačenog kvaliteta.

Bajernu malo igrač više, Hamburg "pukao" Izvor: MONDO

Prve tri ekipe - Hertu, Hamburg i Hofenhajm - poslije 22 odigrana kola dijele samo tri boda, dok razlika između lidera i sedmoplasiranog Štutgarta iznosi itekako dostižnih sedam bodova.

Zanimljivo je da nijedna od tih sedam ekipa nije Verder, posljednjih sezona standardni učesnik Lige šampiona i aktuelni viceprvak Njemačke.

Verder je u jednom od derbija 22. runde pokazao da u njemu ipak "ima života".

Iako je od 15. minuta igrao bez isključenog Nalda (faulirao Švajnštajgera kao posljednji čovjek odbrane), sastav Tomasa Šafa uspio je da pred svojim navijačima izbjegne poraz od Bajerna - 0:0.

Bavarci su iz pet proljećnih kola osvojili samo četiri boda. Pošto ni konkurenti ne blistaju, Jirgen Klinsman nema razloga za paniku, ali će sledeće subote morati da pronađe put do pobjede nad Hanoverom.

Herta je ostala na čelu tabele, a za to može da zahvali nepredvidljivom Volfsburgu, koji je u četvrtak pred svojim navijačima izgubio od Pari sen Žermena i ispao iz Kupa UEFA, da bi u nedelju kao gost očitao lekciju Hamburgu - 3:1.

Kao i obično, igrači odluke bili su Grafite sa dva gola i Edin Džeko, koji je postigao treći pogodak i izborio jedanaesterac u 12. minutu.

Hamburg je do ovog neuspjeha imao devet pobjeda i jedan remi iz deset utakmica kao domaćin u prvenstvu Njemačke.