FRANCUSKA: Lion ne zna s Renom

Fudbaleri Rena pogotkom u sudijskoj nadoknadi još jednom su šokirali “Žerlan” i otkinuli bod lideru Lionu - 1:1. PSŽ pregazio Nansi - 4:1.

FRANCUSKA: Lion ne zna s Renom Izvor: MONDO

Sedmostruki šampion Francuske u posljednje četiri godine nije savladao Ren na svom stadionu, a da se ta neugodna serija Liona nastavi pobrinuo se Džimi Brijan u prvom minutu sudijske nadoknade.

Napadač gostiju vješto je izbjegao ofsajd zamku i lobovao istrčalog Lorisa iskupivši se tako za dve promašene stopostotne prilike.

Prije toga Lion je u 66. minutu došao u vođstvo pogotkom Kalstorma iz školski izvedene kontre.

Nakon što je Loris skinuo zicer, lopta je došla do Benzeme koji ju je proslijedio do Pjanića na desnoj stranmi, a ovaj je kao na tacni poslužio za Kalstroma kome nije bilo teško da postigne gol svom bivšem klubu.

Mnogo teže od dva ispuštena boda Klodu Puelu će pred revanš meč sa Barselonom u Ligi šampiona pasti povreda najboljeg napadača Karima Benzema.
Mladi Francuz u 75. minutu iznesen je sa terena i navijači Liona mogu samo da se nadaju da ona nije ozbiljnije prirode i da će sljedeće nedelje istrčati na teren Kamp Noua.

Pari sen Žermen je ranije u nedjelju kompletirao jednu od uspješnijih sedmica u novijoj istoriji kluba.

Poslije dvostruke pobjede nad Volfsburgom i plasmana u osminu finala Kupa UEFA, "sveci" su na svom stadionu deklasirali Nansi (4:1) i vratili se na drugo mjesto francuskog šampionata.

PSŽ je tako naglasio da ne odustaje od titule prvaka, a u nedjelju je blistao visoki Gijom Oro, koji je nastavio da rešeta mreže.

Oro je načeo goste u 11. minutu, a samo što je Nansi krenuo sa centra bilo je već 2:0 - pogotkom veterana Žilija.

Fere je u 30. minutu donio gostima nadu da mogu bar do boda, ali je njihove snove raspršio Oro. On je pet minuta prije kraja prvog poluvremena postigavši 15. gol ove sezone. "Tačku na i" stavio je Sesenjon.

Nansi je iz posljednjih pet mečeva osvojio samo jedan bod i iz sredine tabele polako ulazi u borbu za opstanak.

Priliku da se izvuče iz zone ispadanja u nedjelju je imao Sent Etjen, koji je uspio da preokrene rezultat na gostovanju u Monaku, ali ne i da sačuva prednost do kraja. Golobradi Johan Molo izjednačio je u 90. minutu i spriječio "zelene" da sustignu njegov tim na tabeli.

Nakon četiri prvenstvene utakmice bez pobjede i šokantnog ispadanja od Galatasaraja u Kupu UEFA, Bordo je konačno obradovao svoje navijače. Ekipa Lorana Blana savladala je Lorijen minimalnim rezultatom, a strijelac je bio Marokanac Maruan Šamak.

Marsej je istim rezultatom slavio u Kaenu.