PRIMERA: Aguero presudio Barsi!

Atletiko Madrid savladao je Barselonu sa 4:3 u klasičnom fudbalskom "trileru" i time omogućio Realu da se približi lideru na samo četiri boda.

PRIMERA: Aguero presudio Barsi! Izvor: MONDO

Barselona je na Visente Kalderonu vodila sa 2:0 i 3:2, ali su Dijego Forlan i Kun Aguero u posljednjih deset minuta napravili preokret.

Naravno, popularne "jorgandžije" nisu igrale za Real, već prije svega za sebe. Atletiko se vinuo na peto mjesto i postao ozbiljan kandidat za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Madriđani zaslužuju sve čestitke zbog načina na koji su se više puta vraćali u meč.

Forlan je na golove Anrija i Mesija odgovorio "suvim listom" sa više od 20 metara i smanjio na 1:2. Aguero je početkom drugog poluvremena izjednačio, ali se Anri posijle neuspjele ofsajd zamke i dodavanja Gudjonsena praktično ušetao u gol i vratio domaće na početak.

Krivicu za poraz Barse dobrim dijelom snosi Samjuel Eto, koji pri vođstvu od 2:1 i 3:2 nije iskoristio odlične prilike.

Atletiko je to znao da kazni - Forlan je u 80. minutu izjednačio sa "bijele tačke" (Anri u skoku faulirao Sinama Pongola), da bi Aguero poslije duplog pasa sa Luisom Garsijom prevario Alveša, Pujola i na kraju Viktora za konačnih 4:3!

Zanimljivo je da je i na jesenjem okršaju ovih timova došlo kladioničarskih "sedam plus", samo je tada bilo 6:1 za Katalonce.

Barselona je očigledno u krizi. Poslije poraza u Numansiji i remija sa Rasingom iz Santandera na startu Primere, tim Đozepa Gvardiole nanizao je 19 pobjeda uz samo jedan neriješen rezultat (protiv Hetafea), pa se činilo da ga niko ne može zaustaviti na putu do trona.

Međutim, Real je od nesrećnog poraza u "El klasiku" na Nou Kampu, sredinom decembra, ušao u seriju od deset trijumfa i dočekao Barsine kikseve. Katalonci su u posljednja tri kola osvojili samo jedan bod i to je bilo dovoljno da se trka za titulu u potpunosti otvori...

Ekipa koja je ovog vikenda pomogla Realu, a "pokopala" Barselonu, već u sljedećem kolu će imati šansu da uradi obrnuto. Naredne subote na Santjago Bernabeu igraće se gradski derbi Real - Atletiko!