Godine prolaze, a Mančester ubija "svrake"

Ni poslije 16 utakmica i osam godina, Njukasl nije uspio da pobijedi Mančester junajted.

Godine prolaze, a Mančester ubija "svrake" Izvor: MONDO

"Svrake" su povele sa 1:0 već u 9. minutu i tako "srušile" dva rekorda pred ostvarenjem, ali nisu uspjele i da pobijede šampiona Engleske i Evrope - 1:2.

Golovima Vejna Runija u 20. i Dmitra Berbatova u 56. minutu, Junajted je anulirao rano vođstvo domaćina, stečeno pogotkom Petera Levenkradsa. On je iskoristio grešku Edvina van der Sara, koji je najviše kriv što ove večeri nije postao evropski rekorder po broju minuta bez primljenog gola.

Zaustavio se na 1.311, a rekord i dalje pripada Belgijancu Deniju Ferlindenu iz 1990. godine, koji je bio nesavladan 1390 minuta.

Pojačanje iz Šalkea, Levenkrands, omeo je Mančester da postane rekorder Premijer lige po broju uzastopnih mečeva na gostovanjima bez primljenog gola.

Ali, to je samo razbudilo igrače Ser Aleksa Fergusona na promrzlom Sent Džejms Parku.

Nije prošlo dugo do izjednačenja, a njega je donio Runi, divnim prijemom, okretom i golom levicom pod prečku.

U drugom poluvremenu, fudbal je igrao Mančester, a sparingovao je Njukasl, što je rezultiralo novim golom lidera premijer lige poslije 28. kola. Park je prevario čuvare i golmana domaćih i uposlio Berbatova, koji nije imao težak posao da pogodi nebranjenu mrežu - 1:2, 11. uzastopna pobjeda Mančestera i 20. u sezoni, poslije koje je tim Nemanje Vidića (igrao 90 minuta) i Zorana Tošića zadržao sedam bodova prednosti nad Liverpulom i Čelsije.

Junajted ima i meč u rukama, protiv Portsmuta kod kuće, a do kraja je ostalo da se igra deset kola.

Mladi fudbaler Mančester junajteda, na pozajmici u Hal Sitiju, Manučo, donio je svom timu tri boda na gostovanju u Londonu, protiv Fulama i to pogotkom u 90. minutu - 0:1.

Vest Hem je pobijedio Vigan kao gost, a jedini gol postigao je Karlton Kol u 34. minutu. Isti igrač isključen je tri minuta kasnije, a brojnost igrača na terenu izjednačena je u 59. minutu kada je crveni karton dobio Katermoul.