BUNDES: Krstajić bolji od Vučićevića

Šalke je savladao Keln 1:0 (1:0) u prvoj utakmici 23. kola Bundeslige.

BUNDES: Krstajić bolji od Vučićevića  Izvor: MONDO

Jedini strijelac na "Veltins areni" u Gelzenkirhenu bio je Džermejn Džons u 28. minutu. On je udarcem sa 13-14 metara krunisao lijepu akciju igrača Šalkea.

Domaćin je u drugom poluvremenu umrtvio igru, ali su "jarčevi" uspjeli da stvore tri prilike, i sve ih je propustio Jusef Muhamad.

Prvo je promašio loptu kada se našao na "drugoj stativi" pošto ga je glavom idealno uposlio Milivoje Novaković.

Libanac je u posljednjim trnucima meča dva puta oči u oči sa Manuelom Nojerom, ali se prvo spetljao, a zatim mu je golman Šalkea ukrotio šut.

Na terenu su svih 90 minuta bila dvojica srpskih internacionalaca. Za domaćine je igrao Mladen Krstajić, a za goste Nemanja Vučićević.

Šalke sada ima 37 bodova, domogao se šestog mjesta pošto je preskočio Bajer iz Leverkuzena i Štutgart, koji imaju po bod i utakmicu manje.

Keln je ostao na desetom mjestu sa 29 bodova.