SERIJA A: Asistent Deki rastužio Boška

Inter slavio na gostovanju Đenovi (2:0) golovima Ibrahimović i Balotelija. Juve gazduje u Torinu, remi Rome i Udinezea.

SERIJA A: Asistent Deki rastužio Boška Izvor: MONDO

Inter je prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede i napravio lijepu uvertiru pred revanš osmine finala Lige šampiona u srijedu u Mančesteru.

Šampion Italije je slavio na gostovanju Đenovi, kojoj je to prvi poraz na "Marasiju" ove sezone - 2:0 (1:0).

Nagovještaj takvog epiloga viđen je već u drugom minutu, Dejan Stanković je "izbacio" Zlatana Ibrahimovića, koji je reagovao maestralno kada se našao "oči u oči" sa golmanom Rubinjom.

Loptu je "bocnuo" i lobovao ga - 0:1.

Đenova, za koju je do 56. minuta igrao Boško Janković, nije bila na nivou prethodnih igara, ali je uprkos tome imala konstantnu inicijativu.

Imala je i dvije odlične šanse za izjednačenje još u prvom poluvremenu. Međutim, golman gostiju Žulio Cezar je ukrotio udarac glavom Tijaga Mote, na čiju asistenciju je kasnije i Bjava mogao da zatrese mrežu, ali je Cezar opet bio sjajan.

Inter je ni iz čega udvostručio vođstvo u 61. minutu.

Ibrahimović je glavom spustio loptu degažiranu od Žulija Cezara, a Mario Baloteli je "čudno" šutirao. Međutim, lopta se dokotralja do iza gol-linije, a Marko Rosi nije bio dovoljno brz da je zaustavi. Bilo je to konačnih 0:2.

Juventus se zadržao na "minus sedam" u odnosu na Inter pošto je slavio u gradskom derbiju - 1:0 (0:0).

Trener "stare dame" je zbog predstojećeg revanša sa Čelsijem u Ligi šampiona na klupi ostavio Del Pjera, Trezegea, kao i Sisoka i Nedveda, koji su u drugom poluvremenu ušli u igru.

I upravo je Čeh izveo prekid u 81. minutu poslije kojeg je Đorđo Kjelini bio najprisebniji i glavom zakucao loptu u mrežu Matea Serenija.

Sereni je bio zaslužan što Juventus nije poveo još tokom prvih 45 minuta. Poslije sjajnog udarca glavom Jakinte, na volšeban način je zaustavio loptu na gol-liniji.

Roma i Udineze su remizirali na "Olimpiku" - 1:1.

Gosti su poveli preko Felipea u 54. minutu, a samo sedam minuta kasnije je izjednačio Mirko Vučinić, četiri minuta pošto je ušao u igru.

Roma, koja je igrala bez kapitena Frančeska Totija, je od 68. minuta bila sa igračem manje, pošto je isključen Danijele de Rosi.