FRANCUSKA: I Avr zna da pobijedi

Posljednjeplasirani Avr savladao Sošo 2:1, a Ren pobjedom nad Okserom 2:0 došao do šestog mjesta na tabeli francuskog prvenstva.

FRANCUSKA: I Avr zna da pobijedi  Izvor: MONDO

Navijači Avra rijetko imaju priliku da slave pobjedu svojih ljubimaca, ali i to se dešava.
Posljednjeplasirani tim na tabeli francuskog šampionata u nedjelju je u meču 27. kola savladao na svom terenu Sošo 2:1 upisavši tek peti trijumf ove sezone.

Avr je do pobjede stigao nakon preokreta pošto je Fati u 11. minutu doveo goste u vođstvo, ali samo pet minuta kasnije izjednačio je Alasan, da bi Anin pogotkom u drugom dijelu obezbijedio svom timu tri boda.

Ovakav ishod možda neće mnogo značiti Avru koji je i dalje posljednji sa velikih osam bodova zaostatka za Sent Etjenom, ali hoće Sošou koji je propustio priliku da pobjedom ili bar osvajanjem boda protiv „fenjeraša“ pobjegne iz zone ispadanja.

Tri boda u nedjelju je upisao i Ren koji nije dozvolio Okseru da mu pokvari odličan učinak kod kuće koji sada iznosi devet pobjeda, šest remija i niti jedan poraz. Bokanegra i Brijan bili su strijelci za konačnih 2:0 i povratak na šesto mjesto na tabeli.

U „derbiju začelja“ Sent Etjen je zahvaljujući dvostrukom strijelcu Ilanu savladao Nant rezultatom 2:1 i sustigao ga na tabeli. Oba kluba sada imaju 29 bodova, odnosno tri više od Sošoa i Kaena koji se nalaze u zoni ispadanja.

Filip Đorđević odigrao je posljednjih dvadesetak minuta za Nant, imao nekoliko izglednih prilika i čak pogodio prečku, ali nije uspio da se upiše u listu strijelaca. Stefan Babović ušao je tek u 86. minutu.