PRIMERA: Valensija tumara, Žigić opet pogodio

Valensija vodila u Numansiji ali na kraju poražena 2:1, nakon preokreta i Deportivo došao do trijumfa nad Rasingom 5:3.

PRIMERA: Valensija tumara, Žigić opet pogodio Izvor: MONDO

Reprezentativac Srbije Nikola Žigić postigao je sedmi gol na desetom meču za Rasing Santander, od kako je zimus stigao na pozajmicu iz Valensije, ali nije pomogao svom timu da izbjegne poraz u goleadi.

Deportivo La Korunja za 18 minuta igre u drugom pluvremenu, od 51. do 69, postigao je četiri gola na svom Riazoru za potpuni preokret i pobjedu od 5:3 nad Rasingom.

Žigić je u 33. minutu zatresao mrežu i doveo svoj tim u vođstvo od 2:1, ali je drugo poluvreme donijelo oluju u kojoj je njegov brod doživio težak lom. Riki (51), Lafita (59), opet Riki (60) i Verdu (69) doveli su Depor u vođstvo od 5:2, poslije čega je grogirani Rasing uspio samo da ublaži poraz preko Barokala u 79. minutu.

Valensija nastavlja svoje tumaranje po mračnim tunelima Primere i poslije 26. kola. Od 3. januara, kada su na svom terenu preslišali Atletiko Madrid sa 3:1, momci sa Mestaje zabilježili su jednu pobjedu, tri remija i - pet poraza!

Peti u nizu ne tako davno moćna Valensija doživela je na terenu posljednjeg tima lige, Numansije - 2:1. Visente je doveo goste u vođstvo u 9. minutu, ali su Aranda i "svemogući" Barkero donijeli tri boda svom timu, koji je tako prepustio fenjer La Lige Espanjolu.

Ludo je bilo na Balearima, gde je Majorka do 71. minuta gubila sa 3:0 od Betisa, a onda oduševila domaće navijače sa tri gola - 3:3.