PREMIJER: Vidić častio Liverpul

Liverpul je prvi put u poslednjih pet godina savladao Mančester na njegovom bunjištu.

PREMIJER: Vidić častio Liverpul Izvor: MONDO

Tako je klub sa Enfilda učinio prvenstvo zanimljivijim jer je razlika između dva kluba sada četiri boda, a Mančester ima utakmicu više.

Četa Rafaela Beniteza je zasluženo ubjedljivo slavila pobjedu protiv lidera engleskog šampionata - 4:1. Ovo je i prvi trijumf popularnog Rafe na Old Trafordu otkako je u junu 2004. sjeo na klupu Liverpula .

Mančester je došao u vođstvo u 23. minutu iz jedanaesterca preko Kristijana Ronalda. Prethodno je golman Rejna bio neoprezan i oborio Korejanca Parka.

Samo pet minuta kasnije je Vidić kumovao izjednačenju Liverpula. Najprije nije glavom intervenisao kod dubinske lopte, poslije čega ga je Fernando Tores pretrčao, nadmudrio i lako matirao Van der Sara.

Kerik je zaprijetio Liverpulu udarcem iz daljine u 42. minutu, a već u sledećem napadu je tim sa Enfilda došao do vođstva. Evra je u šesnaestercu "đavola" oborio Džerarda, a kapiten gostiju je sam preuzeo odgovornost i pogodio.

Drugi dio meča je počeo inicijativom Mančestera, ali Tevez nije iskoristio svoje šanse. Ser Aleks Ferguson je, u želji da promijeni situaciju na terenu u 73. minutu izvršio trostruku izmjenu i osvježio tim Skolsom, Gigsom i Berbatovim.

To nije donijelo rezultat. Već u 76. minutu je Vidić prelomio meč na stranu gostiju. Loše je odreagovao u trenutku kada se lopta odbila do Džerarda, i srušio ga. Isključen je iako nije bio poslednji igrač odbrane Mančestera, a Aurelio je precizno izveo slobodan udarac - 1:3.

U sudijskoj nadoknadi je Liverpul postigao još jedan gol i tako rezultatski potpuno demolirao aktuelnog šampiona. Poslije dalekog degažmana Reine, specijalista za golove u kasnoj fazi meča, fantastično je lobovao Van der Sara i potvrdio trijumf Liverpula.

Zoran Tošić ni ovoga puta nije bio u kombinaciji za tim Aleksa Fergusona.