PREMIJER BiH: Široki srušio lidera!

Jesenji prvak i lider u šampionatu BiH, ekipa Zrinjskog poražena je u Širokom Brijegu u 18. kolu Premijer lige – 3:0.

PREMIJER BiH: Široki srušio lidera! Izvor: MONDO

Nakon poraza od Leotara i Sarajeva, skalp mostarskoj ekipi u ovoj sezoni skinule su komšije iz Širokog Brijega pogocima Šilića u 55, Martinovića u 57. i Zovka u 90. minutu.

Prvo je Šilić iz slobodnjaka sa više od 30 metara iznenadio golmana gostiju, da bi već u sledećem napadu, nakon kornera, Martinović riješio pitanje pobjednika.

Trijumf je u sudijskoj nadoknadi samo ovjerio Zovko.

Fudbaleri banjalučkog Borca ostvarili su prvu pobjedu u drugom dijelu sezone Premijer ige BiH. Na domaćem terenu savladali su Leotar 2:0.

Pobjednik je riješen u prvom poluvremenu za samo šest minuta. Najprije je Bojan Puzigaća doveo svoj tim u vođstvo u 23. minutu, a samo šest minuta kasnije pitanje pobjednika riješio je kapiten Borca Darko Ljubojević , koji se ove zime vratio u matični klub.

I aktuelni šampion BIH Modriča došla je do prve pobjede u drugom dijelu sezone. Iako su u finišu meča imali igrača manje igrači Modriče su u 90. minutu golom Bojića došli do tri vrijedna boda, koja će im puno značiti u borbi za opstanak.

U duelu drugoplasirane Slavije i trećeplasirane Slobode, slavio je tuzlanski tim golom Nikole Mikelinija usudijskoj nadoknadi vremena. Tom pobjedom tim sa Tušnja je preuzeo drugu poziciju na tabeli od Slavije.

Laktaši su osvojili bod na gostovanju u Gradačcu kod Zvijezde, bilo je 0:0.

Potez kola izveo je igrač Sarajeva Emir Janjoš, koji je pobjedu svog tima protiv Orašja najavio sjajnim “makazicama” u finišu prvog dijela.

Velež više nije fenjeraš, pošto su to mjesto prepustili Posušju koga su u subotu savladali 2:1, iako su gubili 1:0.